Poniżej cytujemy najczęściej zadawane nam pytania i odpowiedzi na nie.

Czy w naszej ofercie są dostępne puste opakowania kosmetyczne?

Niestety nie. Nie zajmujemy się sprzedażą samych opakowań, jednak do każdego zleconego do produkcji kosmetyku wybieramy opakowanie, które spełni wymogi naszych Klientów. Zazwyczaj przedstawiamy kilka propozycji wraz z ich ceną, proponujemy wybarwienie, nadruk, etykietę, wspólnie pracujemy nad ostatecznym wyglądem kosmetyku.

Czy projektujemy opakowanie, etykietę, treści?

Tak. Jeśli Klienci sobie tego życzą, wszelkie wymienione prace wykonujemy we własnym zakresie i nie pobieramy za nie opłat dodatkowych. Jest to nasza inwestycja w sprzedaż Państwa kosmetyku. Sukces sprzedażowy produktu, który wytworzyliśmy, jest również naszym sukcesem, więc dokładamy wszelkiej staranności, by kosmetyki były jak najlepsze.

Czy posiadamy certyfikację: ISO, GMP, HACCP itp.?

Tak. Pracujemy przy zachowaniu standardów: ISO 22716, ISO 9001, GMP, GHP, HACCP. Więcej…

Czy przygotowujemy odpowiednie dokumenty  i  czy rejestrujemy produkty?

Tak. Nasi Klienci otrzymują kompletną dokumentację (Dossier Kosmetyku) wraz z potrzebnymi Certyfikatami. IOC we własnym zakresie również wykona i przedstawi Państwu Raport Bezpieczeństwa ( w naszym zespole jest Safety Assessor) oraz raporty z kompletu badań.

Istnieje również możliwość zarejestrowania Państwa produktu w bazie europejskiej (również nieodpłatnie).

Kto odpowiada prawnie za produkt?

Zawsze „osoba odpowiedzialna”, czyli podmiot umieszczony na opakowaniu. Oczywiście odpowiedzialność ta może być cedowana na IOC w zakresie produkcji kosmetyku.

Przykładowe kosztorysy, cenniki, lista dostępnych surowców

Jeśli chodzi o wycenę kosmetyku, zależy ona od wielu czynników. Podajemy jednak orientacyjny koszt produkcji najmniejszej partii i wprowadzenia jej na rynek, więcej…

W celu dokładnej wyceny Państwa kosmetyku, zapraszamy do kontaktu.

Surowce- dysponujemy szerokim doświadczeniem i przez lata obecności na rynku zbudowaliśmy solidną bazę dostawców. Oferujemy tysiące surowców i nie sposób ich wszystkich wymienić. Jeśli konkretny surowiec spełnia wymogi dla surowców kosmetycznych- jest jak najbardziej w naszym zasięgu.

Jaka jest minimalna wartość  zamówienia?

Nie mamy „minimalnej wartości zamówienia” i między innymi to właśnie wyróżnia nas spośród firm konkurencyjnych. Jaki kapitał potrzebny jest by zacząć? Próbą odpowiedzi na to pytanie jest ten artykuł.

Czy Klient musi lub czy może sam dostarczyć nam surowce?

Najczęściej (korzystając z efektu niskiej ceny dla skali naszych zakupów) surowce zakupujemy sami. Istnieje jednak możliwość produkcji kosmetyku przy użyciu dostarczonych nam surowców, pod warunkiem jednak, że spełniają one wymogi prawne stawiane surowcom kosmetycznym.

Czy magazynujemy produkty?

Posiadamy swoje magazyny, jednak służą one do przechowywania opakowań i surowców, z których korzystamy. Nie przechowujemy produktów gotowych. Po ukończonej produkcji, gotowe kosmetyki trafiają wprost do magazynu Klienta.

Czy zajmujemy się sprzedażą np. do aptek?

Naszą dewizą jest to, by  nigdy nie stanowić konkurencji wobec naszych Klientów, dlatego też nie wprowadziliśmy i nie wprowadzimy nigdy żadnej marki własnej. Wobec tego nie zajmujemy się sprzedażą produktów w sensie wprowadzania ich na rynek.

Czy posiadamy produkty „dostępne od ręki”?

Tak. Jeśli „od ręki” znaczy około 4 tygodnie. Mamy własne, opracowane receptury, które możemy wdrożyć bardzo szybko pod Państwa marką. Potrzebujemy jedynie czasu na sprowadzenie opakowań i wydruk etykiet. Naszym Klientom, nawet w takim wypadku, dostarczamy produkty dopiero co wyprodukowane, nie zaś z krótkim terminem przydatności (ponieważ np. leżały na magazynie u innego producenta jakiś okres czasu). Ważna uwaga: Każdy produkt, choć możemy gwarantować za to, że przeszedł z sukcesem wszystkie niezbędne badania wcześniej, będąc pod nową marką, musi zostać poddany kompletowi badań na nowo. Trwa to około 3 miesiące, jednak możemy udostępnić gotowy kosmetyk Klientom B2B, by w Ich magazynie oczekiwał na ukończenie badań.

Czy zajmiemy się samą konfekcją (masy kosmetycznej)?

Tak. Możemy dla Państwa również konfekcjonować dostarczoną nam masę kosmetyczną lub odwrotnie – wydać kosmetyk w opakowaniu zbiorczym „in bulk”.

Czy można otrzymać próbki gotowych produktów?

W związku z tym, że zobowiązujemy się wobec naszych Klientów zachować poufność, nie wolno nam pokazywać produktów, które wytworzyliśmy. Dysponujemy produktami „pozbawionymi logotypów”, które wskazywałyby na naszych Klientów. Z chęcią zaprezentujemy je na spotkaniu.

Co (poza kremami, balsamami, serami, maseczkami itd) możemy wytworzyć?

Poza typowymi kosmetykami pielęgnacyjnymi, przede wszystkim suplementy diety. Dodatkowo np. pasty do zębów, mydła, odżywki do rzęs, płyny do kąpieli, kosmetyki w saszetkach, kosmetyki do pielęgnacji domu, kosmetyki do pielęgnacji brody, włosów, ampułki, maści, kosmetyki do pielęgnacji tatuażu, kosmetyki profesjonalne „gabinetowe” (do gabinetów kosmetycznych, spa itd), kosmetyki hotelowe, szminki, błyszczyki (poza produktami tego typu w sztyfcie), dezodoranty (wyłączając opakowania pod ciśnieniem, aerozole; opakowanie w formie sprayu- tak), kosmetyki przeciw komarom i kleszczom, fluidy, kremy korygujące (BB,CC,DD..), kosmetyki typów: „green”, eko, naturalne, bez konserwantów, kosmetyki innowacyjne, kosmetyki profesjonalne, nietypowo zapakowane i wiele, wiele innych. Prosimy zapytać, czy jesteśmy w stanie wytworzyć produkt, który Państwa interesuje.

Na chwilę obecną nie mamy możliwości wyprodukować np.: cieni do powiek, pudrów sypkich, szminek w sztyfcie.

Czy produkcję może zlecić osoba fizyczna?

Zlecić samą produkcję- tak. Czy IOC może wystawić dokument sprzedażowy- nie, nie prowadzimy handlu detalicznego. W związku z tym, na dalszym etapie, przed otrzymaniem od nas kosmetyku będzie potrzeba założenia choćby działalności gospodarczej. Możemy jednak podjąć już działania i rozmowy wcześniej.

Czy wykonujemy badania kliniczne?

Nie. Nie wykonujemy takich badań we własnym zakresie. Współpracujemy z ośrodkami, które mogą takie badania wykonać i z chęcią podejmiemy się realizacji całego projektu, włączając w to badania kliniczne, których wykonanie jednak zlecimy zaufanym partnerom.

Czy produkujemy kosmetyki dla zwierząt?

Tak. Zapraszamy!