Jak stworzyć własną markę kosmetyków? Co należy zrobić ZANIM zainwestujesz w swój pomysł?

Tworzymy kosmetyki wiele lat. Obserwujemy losy kolejnych marek kosmetyków, sukcesy oraz porażki. Poniżej przedstawiamy nasze spostrzeżenia – co naszym zdaniem powinnaś/powinieneś zrobić ZANIM zainwestujesz w produkcję własnej marki kosmetycznej by odnieść sukces? Istnieje wiele kroków, które nie wymagają żadnej inwestycji finansowej, a które naszym zdaniem należy rozważyć, gdyż pomogą odnieść Ci sukces!

1.     Co mogłabyś/mógłbyś poprawić?

Rynek kosmetyczny jest ogromny. Zapewne, skoro czytasz ten artykuł, przyglądasz się mu od pewnego czasu. 

Zastanów się czy istnieje coś, co chciałabyś/chciałbyś poprawić, zrobić lepiej, w stosunku do oferty produktów, które istnieją już na rynku? To może być dowolny produkt oraz jego dowolna cecha. Jeśli uważasz, że coś należy poprawić, zapewne nie jesteś jedyną/jedynym, który doceni taką zmianę. 

To początek, od którego warto zacząć. To wyznacznik Twojej nowej linii kosmetyków – coś, co Cię wyróżni i da potencjał sprzedażowy, pozwoli zbudować Twój przyszły sukces. 

Jak stworzyć własną markę

2.     Porozmawiaj z ludźmi

Ten krok również nie wymaga żadnej inwestycji poza Twoim zaangażowaniem i czasem. Zapytaj, czy ludzie byliby zainteresowani Twoim pomysłem. Czy kupiliby potencjalnie produkt o cechach, o których myślisz? Dowiedz się jak wiele osób przekona Twój pomysł, zanim zainwestujesz w niego swoje pieniądze.

Jak stworzyć własną markę

3.     Prototyp

Skontaktuj się z firma taką, jak nasza. Koniecznie podpisz umowę o zachowaniu poufności, która zobowiąże Twojego potencjalnego partnera do zachowania tajemnicy i opowiedz o swoim pomyśle. Dowiedz się czy firma byłaby w stanie stworzyć dla Ciebie prototyp takiego kosmetyku i ile to będzie kosztowało. Wybierz zaufanego partnera i stwórz prototyp! Możesz poprosić o stworzenie prototypu więcej niż jedną firmę.

Jak stworzyć własną markę

4.     Testuj!

Przedstaw prototyp swoim znajomym oraz potencjalnym klientom. 

Zapytaj o uwagi, wyciągnij tak wiele informacji, jak to możliwe. Dużo łatwiej (i taniej!) jest odnieść sukces w przypadku posiadania produktu, który odpowiada dużej ilości osób niż przekonywać rynek nijako „na siłę” do swojego pomysłu.

Jak stworzyć własną markę

Jeśli wykonałeś powyższe kroki to naszym zdaniem dopiero teraz gotowa/gotowy jesteś by bezpiecznie zainwestować w swój przyszły sukces!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Z chęcią wykonamy Twój prototyp!

Niezależnie od decyzji wyboru partnera w realizacji Twojego marzenia, życzymy Ci sukcesu!

(Visited 1 187 times, 1 visits today)
info@ioc.com.pl + 48 58 710 24 64 ul. Abrahama 1A, 80-307 Gdańsk