PROCES PRODUKCJI KOSMETYKÓW – czyli odpowiednie warunki, sprzęt, umiejętności pracowników, czas i ciężka praca

Czy w Twojej głowie narodził się pomysł na własny kosmetyk?

Nasza firma zrealizuje Twoją wizję, stworzy innowacyjną i niepowtarzalną recepturę, zajmie się badaniami, przygotowaniem dokumentacji oraz rejestracji produktu. Możemy też pomóc zaprojektować opakowanie. Jednak przede wszystkim wyprodukujemy kosmetyk jedyny w swoim rodzaju, ponieważ posiadamy wykwalifikowanych fachowców. Wytwarzanie kosmetyków w naszej firmie odbywa się zgodnie z tzw. dobrą praktyką produkcji.

Proces produkcji kosmetyków,produkcja kosmetyków

Wytwarzanie masy kosmetycznej

Drugim etapem jest proces wytwarzania masy kosmetycznej. Niezbędne są tutaj odpowiednie pomieszczenia produkcyjne umożliwiające utrzymanie strefy czystej, jak również urządzenia mieszające, w których odbywa się homogenizacja i mieszanie komponentów, dzięki którym otrzymujemy masę o jednorodnej konsystencji. Mimo, że samo wytwarzanie to kwestia kilku godzin, proces ten wymaga ogromnej ilości uwagi, ponieważ od niego zależy to, czy otrzymamy najwyższej jakości produkt, spełniający zarówno normy, jak i wymagania naszego klienta. Na stanowisku aparatowego pracują u nas osoby z wieloletnim doświadczeniem, które z pełną świadomością biorą odpowiedzialność za wytworzenie kosmetyku dobrego jakościowo. Posiadają oni rzetelną wiedzę, znają obsługę maszyn, a przed realizacją każdego zlecenia zapoznają się z odpowiednią dokumentacją: recepturą kosmetyczną i technologią wytwarzania. Dodatkowo cały ten proces nadzorowany jest przez głównego technologa, który już od etapu recepturowania sprawuje opiekę nad projektem.

Logistyka i planowanie produkcji

Nie będzie kosmetyku bez odpowiednich surowców kosmetycznych (substancji aktywnych, emolientów, humektantów, konserwantów i wielu innych). Pierwszym etapem produkcji jest odpowiednie zaplanowanie dostaw – zarówno komponentów, jak i opakowań. Wymaga to dużego zaangażowania, gdyż aby produkt się wyróżniał, niejednokrotnie potrzebujemy surowców trudno dostępnych na polskim rynku. Wydłuża to czas ich dostawy nawet do kilku tygodni. Dodatkowo, ze względu na różny termin przydatności poszczególnych substancji oraz ich odmienne sposoby przechowywania, należy w sposób odpowiedzialny planować proces produkcji, aby wszystkie wymogi zostały zachowane. Firma IOC zapewnia odpowiednie warunki magazynowania surowców, opakowań oraz gotowych wyrobów. Zgodnie z zasadami jakościowymi gwarantujemy odpowiednią temperaturę oraz wilgotność przechowywania – wszystko sprawdzane jest w sposób stały, przy zastosowaniu odpowiedniej aparatury podlegającej regularnemu wzorcowaniu.

Konfekcja kosmetyków

Konfekcja kosmetyków to ostatnia część procesu produkcji. Polega ona przede wszystkim na precyzyjnym napełnianiu masą dedykowanych opakowań, ale obejmuje również etykietowanie i pakowanie wyrobu. Zdarza się, iż zajmuje ona kilka dni, w zależności od wielkości zamawianej partii. Stosowane są tutaj urządzenia dozujące, urządzenia rozlewające, tubiarki, zamykarko-zgrzewarki, etykieciarki, drukarki przemysłowe, a także wiele innych maszyn. Nad całym sprzętem w firmie prowadzony jest regularny nadzór w postaci przeglądów i konserwacji. 

Etap etykietowania i pakowania wymaga włożenia ogromu pracy, aby uzyskać przyjazną oku stronę wizualną produktu gotowego. Nasi pracownicy zachowują dużą ostrożność oraz dokładność, wykazują dużo zaangażowania podczas wykonywania tych czynności. 

Zapewniamy, że na  każdym etapie przestrzegane są procedury i wszystkie zasady bezpieczeństwa oraz zachowywane są odpowiednie warunki higieny, które stale sprawdza i egzekwuje specjalista ds. kontroli jakości. Obszary produkcyjne są bezustannie poddawane dezynfekcji, a nasi pracownicy wyposażeni są w odpowiednie środki ochrony osobistej. Wytwarzanie kosmetyków w naszej firmie odbywa się zgodnie z tzw. dobrą praktyką wytwarzania, więc możesz mieć pewność, że zadbamy z należytą starannością o Twój projekt.

(Visited 2 244 times, 2 visits today)
info@ioc.com.pl + 48 58 710 24 64 ul. Abrahama 1A, 80-307 Gdańsk