Koszt wprowadzenia kosmetyku na rynek. Ile kosztuje produkcja kosmetyków na zlecenie pod własną marką (private label, white label)? Jakie można osiągnąć zyski? Czy to dobry pomysł na biznes w 2023 roku?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, ile kosztuje produkcja kosmetyków i czy warto zainwestować w produkcję kosmetyków pod własną marką, jaki kapitał minimalny jest do tego potrzebny, ile na tym można zarobić? – ten artykuł jest dla Ciebie.

1. Produkcja kosmetyków na zlecenie – minimalny kapitał, koszt wprowadzenia kosmetyków na rynek

Nie stosujemy zasady wymogu od Klienta minimalnej wielkości zleconej nam produkcji. Liczymy na to, że w przypadku sukcesu, pozostaniecie Państwo z nami i to pokazuje nam nasze doświadczenie. Pierwsza produkcja jest mniej dochodowa, zarówno dla Państwa, jak i dla nas. Od czegoś jednak należy zacząć.

Jedynym wymogiem, który determinuje minimalną ilość wyprodukowanego kremu, balsamu, czy innego kosmetyku naturalnego czy profesjonalnego (skierowanego np. do gabinetów kosmetycznych), jest konieczność przeprowadzenia badań wymaganych prawnie, by wprowadzić kosmetyk na rynek zgodnie z obowiązującymi w Polsce i Unii Europejskiej wymogami. Ilość kosmetyku, która powinna być przekazana laboratoriom to mniej więcej (w zależności od pojemności jednostkowej) około 50 sztuk i to należy uwzględnić już na początku.

Cena jednostkowa kosmetyku zależy nie tylko od jego składu i kosztu opakowania jednostkowego, ale przede wszystkim od ilości zakupionych surowców niezbędnych do jego wytworzenia, czy właśnie opakowań jednego typu. Stąd prawidłowość – im większa ilość wyprodukowanych kosmetyków (przy jednym procesie produkcyjnym), tym niższa cena jednostkowa kosmetyku. Oczywiście możemy wyprodukować nawet 51 sztuk, natomiast bardzo wątpliwym jest, by taka ilość i wygenerowany koszt tak małej ilości kosmetyku pozwoliły osiągnąć zysk. Koszt „uruchomienia” produkcji kosmetyku rozkłada się bowiem na małą ilość sztuk wyprodukowanego kosmetyku.

Doświadczenie pokazuje, że nasi Klienci osiągają zadawalające zyski przy zamówieniu minimalnym około 2 000 sztuk kosmetyku pod własna marką. Koszt minimalny inwestycji w produkcję kosmetyków na zlecenie(w zależności od typu zamawianego kosmetyku,  ilości, składu kosmetyku i opakowania) można oszacować na około 50-60 tysięcy PLN (uwzględniono wszystkie koszty dodatkowe np. badania, nie tylko cenę jednostkową kosmetyku).

2. Produkcja kosmetyków na zlecenie – możliwe do osiągnięcia zyski

KOSZT WPROWADZENIA KOSMETYKU,produkcja kosmetyków na zlecenie, Koszt wprowadzenia kosmetyku na rynek. Ile kosztuje produkcja kosmetyków na zlecenie pod własną marką (private label, white label)? Jakie można osiągnąć zyski? Czy to dobry pomysł na biznes w 2023 roku?, KONTRAKTOWY PRODUCENT KOSMETYKÓW, PRIVATE LABEL, SELEKTYWNE KOSMETYKI NA ZLECENIE
Produkcja kosmetyków luksusowych na zlecenie

Potencjalne zyski oczywiście zależą od wielkości inwestycji, natomiast rozważając tę minimalną: 100% zainwestowanego kapitału  i więcej.

Wszystko zależy od pomysłu oraz jego realizacji, a także od zdolności sprzedażowych naszych Klientów.

W zależności od ilości zamówionych kosmetyków (wielkości partii zamawianej jednorazowo), IOC oferuje wytworzone w naszym zakładzie kosmetyki  w cenie od -50% do nawet -90% w stosunku do ceny detalicznej gotowego kosmetyku.

  1. Produkcja kosmetyków na zlecenie może przynieść wysokie zyski dzięki temu, że kosmetyki cieszą się dużą popularnością na rynku.
  2. Możliwe jest ustalenie atrakcyjnych cen dla klientów, które pozwalają na uzyskanie wyższych marż.
  3. Dzięki indywidualnemu podejściu do klienta, produkcja na zlecenie pozwala na tworzenie produktów, które spełniają konkretne wymagania i preferencje klienta.
  4. Możliwe jest uzyskanie oszczędności na kosztach produkcji, poprzez wykorzystanie wspólnych surowców i materiałów, a także dzięki oszczędnościom na kosztach magazynowania.
  5. Produkcja kosmetyków na zlecenie może również przyczynić się do zwiększenia świadomości marki wśród konsumentów, co może skutkować dalszym wzrostem sprzedaży i zysków.
  6. Ważne jest jednak, aby odpowiednio zarządzać kosztami produkcji i wdrożyć skuteczne strategie marketingowe, aby przyciągnąć i zatrzymać klientów.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi artykułem na temat tego czy, a jeśli tak – w jakiego typu kosmetyki warto inwestować w dobie obecnej sytuacji na światowym rynku.

Na pytanie ile kosztuje produkcja kosmetyków na zlecenie znajdziesz też odpowiedz niżej – FAQ:

FAQ – 30 najczęściej pojawiających się do nas pytań: