Koszt wprowadzenia kosmetyku na rynek. Ile kosztuje produkcja kosmetyków pod własną marką (private label)? Jakie można osiągnąć zyski? Czy to dobry pomysł na biznes?


KOSZT WPROWADZENIA KOSMETYKU

Jeśli zastanawiasz się nad tym, ile kosztuje produkcja kosmetyków i czy warto zainwestować w produkcję kosmetyków pod własną marką, jaki kapitał minimalny jest do tego potrzebny, ile na tym można zarobić? – ten artykuł jest dla Ciebie.

Produkcja kosmetyków – minimalny kapitał

Nie stosujemy zasady wymogu od Klienta minimalnej wielkości zleconej nam produkcji. Liczymy na to, że w przypadku sukcesu, pozostaniecie Państwo z nami i to pokazuje nam nasze doświadczenie. Pierwsza produkcja jest mniej dochodowa, zarówno dla Państwa, jak i dla nas. Od czegoś jednak należy zacząć.


Jedynym wymogiem, który determinuje minimalną ilość wyprodukowanego kremu, balsamu, czy innego kosmetyku naturalnego czy profesjonalnego (skierowanego np. do gabinetów kosmetycznych), jest konieczność przeprowadzenia badań wymaganych prawnie, by wprowadzić kosmetyk na rynek zgodnie z obowiązującymi w Polsce i Unii Europejskiej wymogami. Ilość kosmetyku, która powinna być przekazana laboratoriom to mniej więcej (w zależności od pojemności jednostkowej) około 50 sztuk i to należy uwzględnić już na początku.

Cena jednostkowa kosmetyku zależy nie tylko od jego składu i kosztu opakowania jednostkowego, ale przede wszystkim od ilości zakupionych surowców niezbędnych do jego wytworzenia, czy właśnie opakowań jednego typu. Stąd prawidłowość – im większa ilość wyprodukowanych kosmetyków (przy jednym procesie produkcyjnym), tym niższa cena jednostkowa kosmetyku. Oczywiście możemy wyprodukować nawet 51 sztuk, natomiast bardzo wątpliwym jest, by taka ilość i wygenerowany koszt tak małej ilości kosmetyku pozwoliły osiągnąć zysk. Koszt „uruchomienia” produkcji kosmetyku rozkłada się bowiem na małą ilość sztuk wyprodukowanego kosmetyku.

Doświadczenie pokazuje, że nasi Klienci osiągają zadawalające zyski przy zamówieniu minimalnym około 2000 sztuk kosmetyku pod własna marką. Koszt minimalny inwestycji (w zależności od typu zamawianego kosmetyku,  ilości, składu kosmetyku i opakowania) można oszacować na około 40-50 tysięcy PLN (uwzględniono wszystkie koszty dodatkowe np. badania, nie tylko cenę jednostkową kosmetyku).

Najczęściej powtarzające się pytania:

Produkcja kosmetyków – możliwe do osiągnięcia zyski

Potencjalne zyski oczywiście zależą od wielkości inwestycji, natomiast rozważając tę minimalną: 100% zainwestowanego kapitału  i więcej.

Wszystko zależy od pomysłu oraz jego realizacji, a także od zdolności sprzedażowych naszych Klientów.

W zależności od ilości zamówionych kosmetyków (wielkości partii zamawianej jednorazowo), IOC oferuje wytworzone w naszym zakładzie kosmetyki  w cenie od -50% do nawet -90% w stosunku do ceny detalicznej gotowego kosmetyku.

KOSZT WPROWADZENIA KOSMETYKU
(Visited 10 384 times, 6 visits today)
info@ioc.com.pl + 48 58 710 24 64 ul. Abrahama 1A, 80-307 Gdańsk