Produkujesz w domu świetne kosmetyki. Znajomi je wychwalają, więc zaczęłaś się zastanawiać nad podzieleniem się swoimi recepturami z szerszą grupą odbiorców. Niestety, po przeczytaniu wszelkich wymogów prawnych stwierdzasz, że jednak nie będzie to możliwe.  

Czy musisz rezygnować ze swoich marzeń?  Absolutnie nie!

IOC Sp. zoo wychodzi naprzeciw manufakturzystkom, które wykonują unikalne produkty i chcą zacząć na tym zarabiać. Zajmujemy się produkcją kosmetyków na zlecenie, pod marką własną naszych klientów. Oznacza to, że przeprowadzimy Cię przez cały proces, począwszy od receptury, do zapakowania masy w pojemniczek z Twoim logiem. 

Oczywiście nie musisz posiadać gotowej receptury, aby zacząć z nami współpracę. Zespół wykwalifikowanych technologów pozostaje do Twojej dyspozycji. Przygotujemy dla Ciebie niepowtarzalną kompozycję albo dostosujemy już istniejącą do wymagań produkcji przemysłowej. Masz pełną kontrolę nad wszystkimi etapami, my czuwamy nad stroną technologiczno-prawną, a Ty decydujesz o właściwościach, wyglądzie czy zapachu.

Jak przebiega produkcja kontraktowa kosmetyków?

Na początku poprosimy Cię o wytyczne. Otrzymasz od nas specjalny formularz. Nie martw się, jeśli nie potrafisz od razu wypełnić wszystkich pól. Masz swój ulubiony olej, bądź uprzednio przygotowaną recepturę? Podaj nam składniki aktywne, jakie chcesz umieścić w swoim produkcie. Nie wiesz, co dokładnie powinien zawierać Twój krem, ale chcesz żeby działał nawilżająco i wyróżniał się na półce? Nie ma problemu! Nasi technolodzy śledzą na bieżąco aktualne trendy i na pewno coś dobiorą. 

W drugim kroku naszej współpracy dostaniesz wycenę jednostkową wraz z propozycją opakowania oraz składniki aktywne receptury, jeśli nie zostały uprzednio podane. Teraz jest czas na edycję składu pod kątem oczekiwań finansowych. Opiekun klienta udzieli Ci szczegółowych informacji na temat poszczególnych kosztów. Po zaakceptowaniu proponowanej  ceny następuje przekazanie receptury do laboratorium i przygotowanie próbek.

Teraz możesz przetestować swój kosmetyk. Uważnie wysłuchamy wszystkich uwag i dokonamy poprawek. Poprawek dokonujemy aż do uzyskania 100% satysfakcji z produktu (jednak tylko 3 pierwsze są bezpłatne). Gdy receptura będzie już dopracowana, ruszamy ze sprawami formalnymi, podpisujemy umowę i zaczynami przygotowywać się do produkcji właściwej. Po otrzymaniu surowców od dostawców, zostają wykonane próbki na niezbędne do dopuszczenia kosmetyku na rynek badania.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie projektu graficznego. Tutaj również możesz na nas liczyć – nasz grafik przygotuje projekt. Dzieje się to zwykle równolegle z badaniami. Po otrzymaniu pozytywnych wyników badań, akceptacji projektu graficznego oraz dostaw wszystkich surowców i opakowań możemy przystąpić do produkcji. 

Produkcja  kosmetyków – jaki koszt?

Koszt takiej inwestycji można oszacować na około 30 tysięcy PLN, jednak cena zależna jest głównie od wybranych substancji czynnych, opakowania oraz liczby sztuk zamówionych produktów. 

Przedstawiony powyżej koszt zawiera całkowity potrzebny budżet na taką inwestycję, nie zaś jedynie koszt zakupu kosmetyków.

Pamiętaj, że Twój sukces zależy także od inwestycji w reklamę i rozwój Twojej marki.