W polskim Internecie możemy odnaleźć wiele treści dotyczących pielęgnacji. YouTube, TikTok i inne platformy umożliwiają tworzenie filmów każdemu, niezależnie do tego, czy posiada wiedzę w temacie, w którym publikuje, czy też nie. 

Tak rodzą się mity, dotyczące głownie składów kosmetycznych lub też „genialnych” domowych sposobów na radzenie sobie z problemami skóry. 

O ile fałszywe informacje np. o potencjalnym niebezpieczeństwie danego składnika nie są niebezpieczne (po prostu ktoś w to wierzący kosmetyku z danym składnikiem nie użyje), o tyle niektóre wskazówki dotyczące pielęgnacji np. z TikToka mogą już wyrządzić naszej skórze krzywdę.

W gąszczu informacji są te wartościowe, potwierdzone klinicznie oraz te wzięte kompletnie z powietrza. Przeciętny użytkownik, nie zajmujący się kosmetykami profesjonalnie, nie jest w stanie zweryfikować tych treści. 

IOC zajmuje się kosmetykami od powstania firmy, czyli od 2009 roku. Wiele osób tworzących nasz zespół specjalizuje się w tym temacie od znacznie dłuższego czasu. Postanowiliśmy więc stworzyć listę kanałów na YouTube, które naszym zdaniem zawierają wartościowe i zgodne z nauką treści. Chcielibyśmy tym samym docenić twórców tych kanałów i ich pracę oraz zachęcić do promowania cennych, sprawdzonych informacji w przestrzeni publicznej.

Kanały YouTube o tematyce pielęgnacyjnej warte polecenia według nas

Skin Ekspert

Pondi


Niestety nie sposób znać wszystkie treści zamieszczane na YouTube. Z pewnością świetnych kanałów jest znacznie więcej.

Jeśli znasz interesujący, merytoryczny i rzetelny kanał YouTube o tematyce poświęconej kosmetykom pielęgnacyjnym, będziemy wdzięczni za wysłanie nam takiej informacji.

Z chęcią udostępnimy tu więcej wartościowych kanałow! Miłego oglądania!