O NAS

Twój pomysł zasługuje na najlepszą realizację! IOC- Produkcja kosmetyków na zlecenie, czyli produkcja kontraktowa kosmetyków, kosmetyki wyprodukowane pod marką Klienta.

Dysponujemy fachową wiedzą nie tylko w zakresie wytwórstwa, ale także aktualną i pełną wiedzą prawną. Pracujemy z zachowaniem standardów ISO 22716, ISO 9001, GMP, HACCP, GHP.

Posiadamy własne laboratoria oraz własne zakłady produkcyjne, spełniające wymagane prawem normy.

Z chęcią porozmawiamy na temat Państwa projektu.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 58 710 24 64

Szanowni Państwo!

IOC sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 2009 roku oferując szereg rozwiązań i produktów dla branży kosmetycznej i spożywczej.

Jesteśmy specjalistami z długoletnim doświadczeniem w dziedzinach: biotechnologii, technologii produkcji, technologii żywności, biofizyki, kosmetologii, grafiki komputerowej, informatyki oraz marketingu i sprzedaży.

Oferujemy pełen zakres usług związanych z wytwarzaniem suplementów diety oraz kosmetyków.

Współpracujemy na zasadzie realizacji całości projektu, bądź też realizujemy wybrane przez Klienta etapy, związane z wdrożeniem gotowego produktu na rynek polski lub zagraniczny.

IOC sp. z o.o. spełnia  warunki organizacyjne, wyposażeniowe i personalne z zachowaniem wszelkich wymogów i wypełnieniem obowiązków wytwórcy przewidzianych prawem. Posiadamy własne zakłady produkcyjne.

Dynamiczny rozwój spółki pozwolił nam w 2012 roku poszerzyć swoją ofertę o kolejne sektory rynku.

W roku 2012 uzyskaliśmy wyłączność na dystrybucję surowca spożywczego i kosmetycznego – kolagenu NatiCol® wytwarzanego przez francuską grupę kapitałową Weishardt Group. Weishardt został założony przez Conrada Weishardta w 1839r. Nasz Partner generuje ponad 80 mln euro obrotu oraz zatrudnia przeszło 450 osób w 4 zakładach produkcyjnych. Wprowadziliśmy tę markę na rynek polski i od 6 lat dbamy o jej wizerunek i stabilizację.

Zajmujemy się kontraktową produkcją (na zlecenie, pod marką Klienta) suplementów diety oraz kosmetyków, oferując szerokie wsparcie, wykraczające daleko poza realizację samej produkcji, bazujące na doświadczeniu zdobytym przez lata.

Każdy nowy projekt to nowe wyzwanie i z doświadczenia wiemy, że każdy jest inny.
Stawiamy przede wszystkim na otwarty umysł, szerokie kontakty i doświadczenie, zarówno odnośnie technologii produkcji jak i sprzedaży oraz marketingu, skutecznego wprowadzenia na rynek Polski i za granicą. Wspieramy naszych Klientów w procesach rejestracji  (również FDA, ECAS, CTFA…) produktów oraz bezpłatnie dzielimy się naszą stale aktualizowaną wiedzą prawną.

Podejmujemy się również zadań “w standardzie awykonalnych”, z różnych przyczyn. Zlecenia “standardowe” wykonujemy w zdecydowanie atrakcyjnych cenach. Realizujemy również produkcje bazujące na patentach polskich i zagranicznych. W tym zakresie, według naszej wiedzy,  jesteśmy najczęściej wybieranym partnerem w Polsce.

Usługi produkcyjne wykonujemy wyłącznie na zlecenie Klientów. W związku z tym nie posiadamy produktów gotowych do sprzedaży, których marki należałyby do nas. Wyłącznymi właścicielami wytwarzanych przez nas produktów i ich marek są nasi Klienci, jednak zazwyczaj wszelkie prace związane z wytworzeniem nowego produktu, takie jak: opracowanie receptury, stworzenie opakowania i opisu zgodnego z wymogami UE, zamawianie surowców, właściwa produkcja oraz rejestracja; wykonujemy we własnym zakresie w całości.

Jesteśmy przedsiębiorstwem polskim, firmą rodzinną,  członkiem “Krajowej Rady Suplementów i Odżywek” spełniając założenia kodeksu etycznego, “Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych”.

Pracujemy zachowując najwyższe standardy jakości (ISO 22716, ISO 9001, GMP, HACCP, GHP), ale i etyczne. Z dumą i przekonaniem realizujemy założenia polityki CSR (Społeczna odpowiedzialność biznesu, społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw, CSR (corporate social responsibility)).

Stawiamy na polską, innowacyjną myśl technologiczną, zupełnie bez kompleksów. Współpracujemy z uczelniami i innymi placówkami naukowymi w kraju i za granicą. Funkcjonujemy w zgodzie z trendami, z poszanowaniem natury i ekologii. Na bieżąco śledzimy nowości technologiczne, stale poszerzając wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Jesteśmy również autorami  zupełnie nowych, innowacyjnych rozwiązań docenionych w kraju i na świecie.

Naszymi Klientami są bardzo często firmy posiadające własne zaplecze produkcyjne.

Czy zlecać wykonanie pewnych etapów produkcji lub jej całości firmom zewnętrznym, takim jak IOC, czy też poszerzać własne możliwości produkcyjne?

Nasi Klienci bardzo często decydują się na outsourcing produkcji zamiast na zakup lub poszerzanie własnych parków maszynowych. Dlaczego?

Wygoda i termin realizacji projektu

Inwestycja związana z zakupem lub modernizacją maszyn (ew. lokalu) to nie wszystko. Bardzo często decyzja o wprowadzeniu nowych produktów (kosmetyków, suplementów) i rentowność projektu zależy od relatywnie niedługiego czasu wdrożenia tychże produktów na rynek. Wiele czasu zajmuje zdobycie doświadczenia związanego z wytwarzaniem w nowej technologii oraz przeszkolenie i organizacja zespołu pracowników.

Outsourcing produkcji  to  brak konieczności dostosowywania swojej organizacji do nadzoru nad nowym procesem.

Zlecając produkcję do firm zewnętrznych, korzystacie Państwo z naszej wiedzy i doświadczenia w zakresie nie tylko technologii wytwarzania, ale również planowania, zakupów i kontroli surowców, procedur jakościowych itp.

Cięcie kosztów 

W outsourcingu podwykonawca, dzięki korzyści skali, ponosi niższe koszty związane z procesem wytwarzania Państwa produktów. Organizacja oraz środki trwałe podwykonawcy są transferowane do obsługi nowego kontraktu bez znaczącego wzrostu kosztów stałych.

Reasumując – koszty jednostkowe związane z realizacją Państwa zlecenia są znacznie niższe. W przypadku produkcji we własnym zakładzie, koszty stałe obciążyłyby budżet tylko jednego projektu.

Zamrażanie kapitału 

W przypadku realizacji produkcji we własnym zakładzie istnieje konieczność dodatkowych inwestycji, wykraczających poza wartość potrzebną do realizacji konkretnego zlecenia. Przykładem może być konieczność zapewnienia stanów magazynowych surowców i opakowań znacznie wyższych niż wymagane do realizacji projektu. Oczywiście istnieje możliwość wykorzystania surowców i opakowań w późniejszym terminie, jednak należy liczyć się z koniecznością zamrożenia kapitału w dłuższej perspektywie czasu. Warto zastanowić się, czy nie lepiej zainwestować te środki w kreowanie wizerunku, marki, reklamę i wsparcie sprzedaży?

W przypadku zlecenia nam produkcji kosmetyków, zamówienia realizujemy bez tzw. “minimalnego zamówienia”. Z chęcią podejmiemy się niezobowiązującej, wstępnej kalkulacji dla Państwa.

W przypadku pytań, zainteresowania naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu, nawet jeśli w chwili obecnej rozważacie Państwo dopiero inwestycję we własną markę kosmetyków. Z chęcia podzielimy się wiedzą i doświadczeniem.

Więcej o IOC – kliknij tutaj

Dowiedz się więcej

W celu przedstawienia Państwu bliżej naszej firmy i świadczonych usług, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub do spotkania w siedzibie zarządu IOC w Gdańsku. Prosimy o telefon pod numerem +48 58 710 24 64, lub wiadomość e-mail: info@ioc.com.pl  w celu umówienia spotkania.

Co proponujemy?

Gwarantujemy profesjonalizm, rzetelność, uczciwość oraz zaangażowanie w każdy szczegół Państwa projektu, bez znaczenia jak dużym przedsięwzięciem finansowym on jest. Państwa projektem zajmowała będzie się zawsze ta sama osoba, warunki nie ulegną zmianie, a absolutnie wszystkie koszty poznają Państwo przed decyzją o współpracy.

Ciekawostki

Od 2009 roku, kiedy powstała nasza firma, tylko jeden z naszych Partnerów zdecydował się na ogłoszenie współpracy z producentem zewnętrznym, tym samym dając nam prawo do przedstawienia Państwu kosmetyków, które wytworzyliśmy. Zapraszamy na stronę colway.pl, na której znajdują się zaprojektowane i wytworzone przez nas kosmetyki. Przy okazji polecamy Państwa szczególnej uwadze nasze pomysły i realizacje: ATELOKREM MC2, ATELOKOLAGEN, KREM MULTI-KORYGUJĄCY, WODĘ KOMÓRKOWĄ i inne kosmetyki “Złotej Linii Atelo”, stworzone na bazie surowca (INCI: “atelokolagen”), który również wytworzyliśmy na potrzebę tego projektu.

Po inne ciekawostki kliknij tutaj.

Nasze realizacje w roku 2018

Z wielką chęcią pokazalibyśmy Państwu wszystkie nasze realizacje, ponieważ z każdej z nich jesteśmy dumni! Pracujemy jednak zachowując pełna poufność i nie wolno nam zdradzać takich informacji. Jest jednak zaleta takiej współpracy- nasi Klienci czują się bezpiecznie.

Rok 2018, choć jeszcze się nie skończył,  przyniósł już spektakularny sukces wielu naszym Klientom. W tym roku rynek docenił szczególnie:

  • polskie marki kosmetyków naturalnych i wegańskich
  • polską markę kosmetyków profesjonalnych skierowanych do zastosowań w gabinetach kosmetycznych
  • polską markę kosmetyków dystrybuowanych w systemie sprzedaży MLM
  • europejską markę kosmetyków ekologicznych
  • chińską markę innowacyjnych, drogeryjnych kosmetyków luksusowych z najwyższej kosmetycznej półki cenowej, skierowaną do najbardziej wymagających klientów.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy zaprojektować i wytworzyć te kosmetyki, zadbać o każdy detal, począwszy od pomysłu, do jego realizacji. Cieszymy się, że kosmetyki te doceniają nie tylko eksperci, prasa, blogerzy i internauci oraz pasjonaci, ale przede wszystkim- konsumenci, co niewątpliwie przekłada się na sukces finansowy tych, którzy nam zaufali. Szanowni Państwo! Ten rok się jeszcze nie skończył! Zapraszamy do współpracy!

NASZE STRONY INTERNETOWE

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia pozostałych stron internetowych IOC, na których znajdą Państwo wiele szczegółów dotyczących naszej działalności w zakresie produkcji suplementów diety oraz kolagenu NatiCol(R), którego jesteśmy wyłącznym oficjalnym dystrybutorem.

ioc.com.pl, produkcjanazlecenie.pl

Na stronie znajdziecie Państwo informacje o naszej firmie oraz szczegóły dotyczące wszystkich świadczonych przez nas usług.

producentsuplementow.pl

Strona poświęcona kontraktowej produkcji suplementów diety i środków spożywczych.

naticol.eu

Jesteśmy również wyłącznym dystrybutorem kolagenu morskiego produkcji francuskiej NatiCol(R) – surowca kosmetycznego i spożywczego.

info@ioc.com.pl + 48 58 710 24 64 ul. Abrahama 1A, 80-307 Gdańsk