IOC to polski, kontraktowy producent kosmetyków. Od 2009 roku zajmujemy się produkcją kosmetyków na Państwa zlecenie.

Czym zajmuje się producent kontraktowy kosmetyków?

Zajmujemy się kontraktową produkcją (na zlecenie, pod marką Klienta) kosmetyków, oferując szerokie wsparcie, wykraczające daleko poza realizację samej produkcji, bazujące na doświadczeniu zdobytym przez lata.

Każdy nowy projekt to nowe wyzwanie i z doświadczenia wiemy, że każdy jest inny.

Stawiamy przede wszystkim na otwarty umysł, szerokie kontakty i doświadczenie, zarówno odnośnie technologii produkcji jak i sprzedaży oraz marketingu, skutecznego wprowadzenia na rynek Polski i za granicą. Wspieramy naszych Kontrahentów w procesach rejestracji (również FDA, ECAS, CTFA…) produktów oraz bezpłatnie dzielimy się naszą stale aktualizowaną wiedzą branżową i prawną (prawo kosmetyczne).

Podejmujemy się również zadań “w standardzie awykonalnych”. Realizujemy produkcje bazujące na patentach polskich i zagranicznych. W tym zakresie, według naszej wiedzy, jesteśmy najczęściej wybieranym partnerem w Polsce.

Dysponujemy fachową wiedzą nie tylko w zakresie wytwórstwa, ale także aktualną i pełną wiedzą branżową i prawną. Pracujemy z zachowaniem standardów CSR, ISO 22716, ISO 9001, GMP, HACCP, GHP. Posiadamy własne laboratoria oraz własne zakłady produkcyjne, spełniające wymagane prawem normy.

Z chęcią porozmawiamy na temat Państwa projektu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 58 710 24 64

Co jest dla nas najważniejsze?

Stawiamy na polską, innowacyjną myśl technologiczną, zupełnie bez kompleksów. Współpracujemy z uczelniami i innymi placówkami naukowymi w kraju i za granicą. Funkcjonujemy w zgodzie z trendami, z poszanowaniem natury i ekologii. Na bieżąco śledzimy nowości technologiczne, stale poszerzając wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Jesteśmy również autorami zupełnie nowych, innowacyjnych rozwiązań docenionych w kraju i na świecie.

Najważniejsze jest jednak dla nas zadowolenie z kosmetyku użytkowników końcowych. Pozytywne opinie i zaufanie do naszych produktów gwarantuje bowiem nie tylko sukces i stabilizację naszym Kontrahentom, ale i nam.

Od roku 2015 rezygnujemy z części naszej marży w przypadku realizacji produkcji kosmetyków naturalnych, oferując Partnerom wspierającym produkty naturalne i organiczne stały, 10% rabat (CSR).

Naszymi Kontrahentami są bardzo często inni producenci kosmetyków – firmy posiadające własne zaplecza logistyczne i produkcyjne.

Jeśli jesteś polskim wytwórcą surowców, technologii lub opakowań, serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy!

Kapitał, nasze wartości i cele

Wysokie standardy moralne i etyczne, produkcja w 100% wolna od okrucieństwa wobec zwierząt, dbałość o naturę oraz otaczające nas społeczeństwo oraz środowisko.

Stosujemy jedynie przebadane, nietestowane na zwierzętach surowce, pochodzące głównie z rynku europejskiego. Wybieramy produkty o potwierdzonej badaniami skuteczności, stosując sugerowane przez producentów tych składników stężenia, gwarantując tym samym skuteczność naszych kosmetyków. Wybieramy tylko bezpieczne surowce, przebadane i dopuszczone do obrotu przez UE. Cały proces kreowania i produkcji każdego z kosmetyków jest nadzorowany przez Safety Assessora, który nadzoruje zgodność procesów z obowiązującym prawem.  Jeśli to możliwe, wybieramy polskich wytwórców  surowców, wspierając rodzimą przedsiębiorczość. Dbamy o rozwój i profesjonalizm naszej kadry.

Rezygnujemy z produkcji kontraktowej kosmetyków niezgodnych z wyżej opisanymi standardami.

Jesteśmy przedsiębiorstwem w 100% polskim, firmą rodzinną,  członkiem “Krajowej Rady Suplementów i Odżywek” (spełniając założenia kodeksu etycznego), Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych”  oraz Europejskiego Forum Przedsiębiorców.

Pracujemy zachowując najwyższe standardy jakości (ISO 22716, ISO 9001, GMP, HACCP, GHP), ale i etyczne. Z dumą i przekonaniem realizujemy założenia polityki CSR (Społeczna odpowiedzialność biznesu, społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw, CSR (Corporate Social Responsibility)).

Nasza historia

IOC sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 2009 roku oferując szereg rozwiązań i produktów dla branży kosmetycznej i spożywczej. Jesteśmy specjalistami z długoletnim doświadczeniem w dziedzinach: biotechnologii, technologii produkcji, technologii żywności, biofizyki, kosmetologii, grafiki komputerowej, informatyki oraz marketingu i sprzedaży.

Oferujemy pełen zakres usług związanych z wytwarzaniem kosmetyków, suplementów diety oraz żywności medycznej. Współpracujemy na zasadzie realizacji całości projektu, bądź też realizujemy wybrane przez Partnera etapy, związane z wdrożeniem gotowego produktu na rynek polski lub zagraniczny.

Dynamiczny rozwój spółki pozwolił nam w 2012 roku poszerzyć swoją ofertę o kolejne sektory rynku. W roku 2012 uzyskaliśmy wyłączność na dystrybucję surowca spożywczego i kosmetycznego – kolagenu NatiCol® wytwarzanego przez francuską grupę kapitałową Weishardt Group. Weishardt został założony przez Conrada Weishardta w 1839r. Nasz Partner generuje ponad 80 mln euro obrotu oraz zatrudnia przeszło 450 osób w 4 zakładach produkcyjnych. Wprowadziliśmy tę markę na rynek polski i od 9 lat dbamy o jej wizerunek i stabilizację.

W roku 2017 rozpoczęliśmy produkcję własnych, niespotykanych dotąd na rynku surowców. Do naszych odkryć możemy zaliczyć: Atelokolagen, Kolagen Vege, Nanokolagen, a także Trensdermal Collagen Peptides - surowiec oparty na wyekstrahowanych przez nas ponad stu pięćdziesięciu peptydach o masie cząsteczkowej poniżej 500 Daltonów.

Czy zlecać wykonanie pewnych etapów produkcji lub jej całości producentowi kontraktowemu, takiemu, jak IOC, czy też poszerzać własne możliwości produkcyjne?

Nasi Klienci bardzo często decydują się na outsourcing produkcji, zamiast na zakup lub poszerzanie własnych parków maszynowych.

Dlaczego podejmują taką decyzję?

Wygoda i termin realizacji projektu

Inwestycja związana z zakupem lub modernizacją maszyn (ew. lokalu) to nie wszystko. Bardzo często decyzja o wprowadzeniu nowych produktów (kosmetyków, suplementów czy żywności medycznej) i rentowność projektu zależy od relatywnie niedługiego czasu wdrożenia tychże produktów na rynek. Wiele czasu zajmuje zdobycie doświadczenia związanego z wytwarzaniem w nowej technologii oraz przeszkolenie i organizacja zespołu pracowników.

Outsourcing produkcji kosmetyków to brak konieczności dostosowywania swojej organizacji do nadzoru nad nowym procesem.

Zlecając produkcję firmom kontraktowym, korzystacie Państwo z naszej wiedzy i doświadczenia w zakresie nie tylko technologii wytwarzania, ale również planowania, zakupów i kontroli surowców, procedur jakościowych itp.

Zlecenie produkcji kosmetyków a cięcie kosztów

W outsourcingu podwykonawca, dzięki korzyści skali, ponosi niższe koszty związane z procesem wytwarzania Państwa produktów. Organizacja oraz środki trwałe podwykonawcy są transferowane do obsługi nowego kontraktu bez znaczącego wzrostu kosztów stałych.

Reasumując – koszty jednostkowe związane z realizacją Państwa zlecenia są znacznie niższe. W przypadku produkcji we własnym zakładzie, koszty stałe obciążyłyby budżet tylko jednego projektu.

Zamrażanie kapitału

W przypadku realizacji produkcji kosmetyków we własnym zakładzie istnieje konieczność dodatkowych inwestycji, wykraczających poza wartość potrzebną do realizacji konkretnego zlecenia. Przykładem może być konieczność zapewnienia stanów magazynowych surowców i opakowań znacznie wyższych niż wymagane do realizacji projektu. Oczywiście istnieje możliwość wykorzystania surowców i opakowań w późniejszym terminie, jednak należy liczyć się z koniecznością zamrożenia kapitału w dłuższej perspektywie czasu.

Warto zastanowić się, czy nie lepiej zainwestować te środki w kreowanie wizerunku, marki, reklamę i wsparcie sprzedaży.

Nasze strony internetowe

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia pozostałych stron internetowych IOC, na których znajdą Państwo wiele szczegółów dotyczących naszej działalności w zakresie produkcji suplementów diety oraz kolagenu NatiCol(R), którego jesteśmy wyłącznym oficjalnym dystrybutorem.

Kontakt

W przypadku pytań, zainteresowania naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu, nawet jeśli w chwili obecnej rozważacie Państwo dopiero inwestycję we własną markę kosmetyków. Z chęcią podzielimy się wiedzą i doświadczeniem.

kontraktowy producent kosmetyków, kosmetyki dla zwierząt producent, kosmetyki do salonu producent, kosmetyki do spa producent, kosmetyki naturalne producent,kosmetyki pielęgnacyjne producent, kosmetyki profesjonalne producent, kosmetyki weterynaryjne producent, polscy producenci private label, polski producent kosmetyków, producenci kontraktowi, producenci marka własna, producenci private label, producent kontraktowy, producent kontraktowy kosmetyków, producent kosmetyki naturalne, producent kosmetyki selektywne, producent kosmetyków, producent kosmetyków fryzjerskich, producent kosmetyków luksusowych, producent kosmetyków marka własna, producent kosmetyków na zlecenie, producent kosmetyków naturalnych, producent kosmetyków pod marką klienta, producent kosmetyków pod marką własną, producent kosmetyków premium, producent kosmetyków private label, producent kosmetyków selektywnych, producent kremów, producent marek premium kosmetyki, producent marka własna, producent pielęgnacja, producent private label, producent serum

info@ioc.com.pl + 48 58 710 24 64 ul. Abrahama 1A, 80-307 Gdańsk