IOC to polski, rodzimy, kontraktowy producent kosmetyków. Od 2009 roku zajmujemy się produkcją kosmetyków luksusowych na Państwa zlecenie.

Kim jesteśmy? Czym się zajmujemy?

Czym zajmuje się kontraktowy producent kosmetyków?

Producent kosmetyków IOC (International Organic Company) zajmuje się kontraktową produkcją (na zlecenie, pod marką Klienta) kosmetyków, oferując szerokie wsparcie, wykraczające daleko poza realizację samej produkcji, bazujące na doświadczeniu zdobytym przez lata. Od 14 lat tworzymy kosmetyki dla Klientów z całego świata.

Każdy nowy projekt to nowe wyzwanie i z doświadczenia wiemy, że każdy jest inny.

Stawiamy przede wszystkim na otwarty umysł, szerokie kontakty i doświadczenie, zarówno odnośnie technologii produkcji jak i sprzedaży oraz marketingu, skutecznego wprowadzenia na rynek Polski i za granicą. Wspieramy naszych Kontrahentów w procesach rejestracji (również FDA, ECAS, CTFA…) produktów oraz bezpłatnie dzielimy się naszą stale aktualizowaną wiedzą branżową i prawną (prawo kosmetyczne).

Złota seria Atelo – Seria kosmetyków powstała 6 lat temu. Wprowadziliśmy wtedy, według naszej wiedzy – jako pierwsi na rynek polski: atelokolagen w innowacyjnej postaci, wodę komórkową, krem miejski, maskę całonocną. Promowaliśmy niacynamid i promotory przenikania. W kolejnych latach zaproponowaliśmy kolejne innowacje dla tej firmy.

Podejmujemy się również zadań “w standardzie awykonalnych”. Realizujemy produkcje bazujące na patentach polskich i zagranicznych. W tym zakresie, według naszej wiedzy, jesteśmy najczęściej wybieranym partnerem w Polsce.

Dysponujemy fachową wiedzą nie tylko w zakresie wytwórstwa, ale także aktualną i pełną wiedzą branżową i prawną. Pracujemy z zachowaniem standardów CSR, ISO 22716, ISO 9001, GMP, HACCP, GHP. Posiadamy własne laboratoria oraz własne zakłady produkcyjne, spełniające wymagane prawem normy.

Z chęcią porozmawiamy na temat Państwa projektu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 58 710 24 64

Dorota Deląg – Słowa seria Atelo

Co jest dla nas najważniejsze?

Stawiamy na polską, innowacyjną myśl technologiczną, zupełnie bez kompleksów. Współpracujemy z uczelniami i innymi placówkami naukowymi w kraju i za granicą. Funkcjonujemy w zgodzie z trendami, z poszanowaniem natury i ekologii. Na bieżąco śledzimy nowości technologiczne, stale poszerzając wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Jesteśmy również autorami zupełnie nowych, innowacyjnych rozwiązań docenionych w kraju i na świecie.

Najważniejsze jest jednak dla nas zadowolenie z kosmetyku użytkowników końcowych. Pozytywne opinie i zaufanie do naszych produktów gwarantuje bowiem nie tylko sukces i stabilizację naszym Kontrahentom, ale i nam.

Od roku 2015 rezygnujemy z części naszej marży w przypadku realizacji produkcji kosmetyków naturalnych, oferując Partnerom wspierającym produkty naturalne i organiczne stały, 10% rabat (CSR).

Naszymi Kontrahentami są bardzo często inni producenci kosmetyków – firmy posiadające własne zaplecza logistyczne i produkcyjne.

Jeśli jesteś polskim wytwórcą surowców, technologii lub opakowań, serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy!

Kapitał, nasze wartości i cele

Wysokie standardy moralne i etyczne, produkcja w 100% wolna od okrucieństwa wobec zwierząt, dbałość o naturę oraz otaczające nas społeczeństwo oraz środowisko.

Stosujemy jedynie przebadane, nietestowane na zwierzętach surowce, pochodzące głównie z rynku europejskiego. Wybieramy produkty o potwierdzonej badaniami skuteczności, stosując sugerowane przez producentów tych składników stężenia, gwarantując tym samym skuteczność naszych kosmetyków. Wybieramy tylko bezpieczne surowce, przebadane i dopuszczone do obrotu przez UE.

Cały proces kreowania i produkcji każdego z kosmetyków jest nadzorowany przez Safety Assessora, który nadzoruje zgodność procesów z obowiązującym producentów kosmetyków prawem.  Jeśli to możliwe, wybieramy polskich wytwórców surowców, wspierając rodzimą przedsiębiorczość. Dbamy o rozwój i profesjonalizm naszej kadry.

Rezygnujemy z produkcji kontraktowej kosmetyków niezgodnych z wyżej opisanymi standardami.

Jesteśmy producentem kosmetyków w 100% polskim, firmą rodzinną,  członkiem “Krajowej Rady Suplementów i Odżywek” (spełniając założenia kodeksu etycznego), Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych”  oraz Europejskiego Forum Przedsiębiorców.

Pracujemy zachowując najwyższe standardy jakości dla producenta kosmetyków i suplementów diety oraz żywności medycznej (ISO 22716, ISO 9001, GMP, HACCP, GHP), ale i etyczne. Z dumą i przekonaniem realizujemy założenia polityki CSR (Społeczna odpowiedzialność biznesu, społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw, CSR (Corporate Social Responsibility)).

Nasza historia

IOC sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 2009 roku oferując szereg rozwiązań i produktów dla branży kosmetycznej i spożywczej. Jesteśmy specjalistami z długoletnim doświadczeniem w dziedzinach: biotechnologii, technologii produkcji, technologii żywności, biofizyki, kosmetologii, grafiki komputerowej, informatyki oraz marketingu i sprzedaży.

Oferujemy pełen zakres usług związanych z wytwarzaniem kosmetyków, suplementów diety oraz żywności medycznej. Współpracujemy na zasadzie realizacji całości projektu, bądź też realizujemy wybrane przez Partnera etapy, związane z wdrożeniem gotowego produktu na rynek polski lub zagraniczny.

Dynamiczny rozwój spółki pozwolił nam w 2012 roku poszerzyć swoją ofertę o kolejne sektory rynku. W roku 2012 uzyskaliśmy wyłączność na dystrybucję surowca spożywczego i kosmetycznego – kolagenu NatiCol® wytwarzanego przez francuską grupę kapitałową Weishardt Group. Weishardt został założony przez Conrada Weishardta w 1839r. Nasz Partner generuje ponad 80 mln euro obrotu oraz zatrudnia przeszło 450 osób w 4 zakładach produkcyjnych. Wprowadziliśmy tę markę na rynek polski i od 9 lat dbamy o jej wizerunek i stabilizację.

W roku 2017 rozpoczęliśmy produkcję własnych, niespotykanych dotąd na rynku surowców. Do naszych odkryć możemy zaliczyć: Atelokolagen, Kolagen Vege, Nanokolagen, a także Trensdermal Collagen Peptides – surowiec oparty na wyekstrahowanych przez nas ponad stu pięćdziesięciu peptydach o masie cząsteczkowej poniżej 500 Daltonów.

Lekki, miejski krem całodzienny na bazie ciekłokrystalicznej uwalniający składniki aktywne przez 24h. Promotory przenikania, witamina C i wiele innych składników aktywnych.
Produkt, za który zostaliśmy wyróżnieni pierwszą nagrodą Art of Packaging, konkurując ze znanymi markami światowymi

Na naszej stronie, za zgodą naszego Klienta – firmy Colway, umieszczamy produkty, które stworzyliśmy na przestrzeni lat tylko dla jednaj firmy. Na rynek od roku 2009 wprowadziliśmy setki kosmetyków premium dla wielu innych firm, jednak związani jesteśmy umowami poufności i nie możemy o nich wspominać bez zgody naszych Klientów.

Jeśli szukasz prawdziwych innowacji, a nie tych, polegających na tworzeniu „unikalnej” receptury z surowców będących już dawno na rynku – gwarantujemy, że znajdziesz je u nas. „Fajny kosmetyk” to w dobie obecnej konkurencyjności na światowym rynku kosmetycznym- stanowczo za mało! Fajny pomysł- to już coś! O resztę zadbamy!

O tym jak osiągnąć sukces w branży kosmetycznej, nawet jeśli stawiasz w niej pierwsze kroki, napisaliśmy wiele tekstów. Przeczytasz je w naszej „Czytelni”.

Polski, rodzimy producent naturalnych kosmetyków luksusowych. Tworzymy marki premium.

Jesteśmy polskim, rodzimym, kontraktowym producentem kosmetyków luksusowych na zlecenie, specjalizującym się w produkcji kosmetyków dla innych marek. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży pozwala nam oferować kompleksowe wsparcie w zakresie produkcji, rejestracji produktów, marketingu i sprzedaży. Jesteśmy najczęściej wybieranym partnerem w Polsce do realizacji produkcji kosmetyków bazujących na patentach polskich i zagranicznych.

Nasza firma kładzie nacisk na innowacyjność i polską myśl technologiczną. Współpracujemy z uczelniami i placówkami naukowymi w Polsce i za granicą, aby zapewnić najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Nasze laboratoria i zakłady produkcyjne spełniają wymagane normy i posiadają certyfikaty takie jak CSR, ISO 22716, ISO 9001, GMP, HACCP, GHP.

Pragniemy przede wszystkim zapewnić zadowolenie naszych Klientów z kosmetyków końcowych. Nasze produkty opierają się na nietestowanych na zwierzętach surowcach, przede wszystkim pochodzących z rynku europejskiego. Dbamy o naturę i ekologię, wybierając tylko bezpieczne surowce, pochodzące z kontrolowanych źródeł.

Od 2015 roku oferujemy stały, 10% rabat na produkcję kosmetyków naturalnych naszym partnerom wspierającym produkty naturalne i organiczne (CSR).

Naszymi Kontrahentami są często firmy posiadające własne zaplecza logistyczne i produkcyjne.

Zapraszamy do współpracy wszystkich chcących zainwestować swój kapitał w rynek kosmetyczny. Jeśli jesteś polskim producentem surowców, technologii lub opakowań, również serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy z nami! Chętnie współpracujemy z rodzimymi dostawcami najwyższej jakości surowców oraz placówkami naukowymi.

Czy warto zlecać produkcję producentowi kontraktowemu kosmetyków?

5 powodów, dla których warto skorzystać z kontraktowej produkcji kosmetyków. 

Dlaczego powinieneś zlecić produkcję kosmetyków na zamówienie? Poznaj korzyści outsourcingu produkcji kosmetyków!

Kontraktowa produkcja kosmetyków to popularna metoda, w której firma kosmetyczna zleca produkcję swoich produktów do zewnętrznej firmy, czyli producenta kosmetyków. Ta forma produkcji przynosi wiele korzyści, zarówno dla firm kosmetycznych, jak i dla producentów kosmetyków.

Pierwszą zaletą kontraktowej produkcji kosmetyków jest zmniejszenie kosztów produkcji. Firma kosmetyczna nie musi inwestować w maszyny i urządzenia potrzebne do produkcji kosmetyków, co może być bardzo kosztowne. Zamiast tego, kosmetyki są produkowane przez zewnętrznego producenta kosmetyków, co pozwala zaoszczędzić koszty i skupić się na marketingu i sprzedaży.

producent kosmetyków,kontraktowy producent kosmetyków,kontraktowa produkcja kosmetyków,produkcja kosmetyków, IOC to polski, rodzimy, kontraktowy producent kosmetyków. Od 2009 roku zajmujemy się produkcją kosmetyków luksusowych na Państwa zlecenie., KONTRAKTOWY PRODUCENT KOSMETYKÓW, PRIVATE LABEL, SELEKTYWNE KOSMETYKI NA ZLECENIE

Czy zlecać wykonanie pewnych etapów produkcji lub jej całości producentowi kontraktowemu, takiemu, jak IOC, czy też poszerzać własne możliwości produkcyjne?

Nasi Klienci bardzo często decydują się na outsourcing produkcji, zamiast na zakup lub poszerzanie własnych parków maszynowych.

Dlaczego podejmują taką decyzję?

Kolejną zaletą kontraktowej produkcji kosmetyków jest wyższa jakość produktów. Producent kosmetyków ma zazwyczaj większe doświadczenie i wiedzę na temat produkcji kosmetyków, dzięki czemu jest w stanie zaoferować lepszą jakość produktów. Firmy te mają również dostęp do najnowszych technologii i materiałów, co pozwala na produkcję kosmetyków o wysokiej jakości.

Trzecią zaletą kontraktowej produkcji kosmetyków jest większa elastyczność w produkcji. Firmy kosmetyczne mogą zlecać produkcję kosmetyków według potrzeb, co pozwala na dostosowanie produkcji do popytu na rynku. Jest to szczególnie korzystne w przypadku sezonowych kosmetyków, które wymagają większej produkcji w określonych okresach.

Zlecenie produkcji kosmetyków a cięcie kosztów

W outsourcingu podwykonawca, dzięki korzyści skali, ponosi niższe koszty związane z procesem wytwarzania Państwa produktów. Organizacja oraz środki trwałe podwykonawcy są transferowane do obsługi nowego kontraktu bez znaczącego wzrostu kosztów stałych.

Reasumując – koszty jednostkowe związane z realizacją Państwa zlecenia są znacznie niższe. W przypadku produkcji we własnym zakładzie, koszty stałe obciążyłyby budżet tylko jednego projektu.

producent kosmetyków,kontraktowy producent kosmetyków,kontraktowa produkcja kosmetyków,produkcja kosmetyków, IOC to polski, rodzimy, kontraktowy producent kosmetyków. Od 2009 roku zajmujemy się produkcją kosmetyków luksusowych na Państwa zlecenie., KONTRAKTOWY PRODUCENT KOSMETYKÓW, PRIVATE LABEL, SELEKTYWNE KOSMETYKI NA ZLECENIE

Kolejną korzyścią kontraktowej produkcji kosmetyków jest zwiększenie konkurencyjności. Dzięki niższym kosztom produkcji i wyższej jakości produktów, firmy kosmetyczne mogą oferować swoje produkty w niższych cenach, co zwiększa ich konkurencyjność na rynku. Producent kosmetyków może pomóc w wyborze najlepszych składników kosmetyków, aby zaoferować produkt optymalny pod kątem jakości i ceny.

Wreszcie, produkcja kontraktowa pozwala firmom kosmetycznym skoncentrować się na swoich mocnych stronach, czyli na marketingu i sprzedaży. Zlecając produkcję kosmetyków producentowi kosmetyków, firmy kosmetyczne mają więcej czasu i zasobów na rozwijanie swoich działań marketingowych i sprzedażowych, co przekłada się na większy sukces na rynku.

producent kosmetyków,kontraktowy producent kosmetyków,kontraktowa produkcja kosmetyków,produkcja kosmetyków, IOC to polski, rodzimy, kontraktowy producent kosmetyków. Od 2009 roku zajmujemy się produkcją kosmetyków luksusowych na Państwa zlecenie., KONTRAKTOWY PRODUCENT KOSMETYKÓW, PRIVATE LABEL, SELEKTYWNE KOSMETYKI NA ZLECENIE

Zamrażanie kapitału

Zamrożenie kapitału jest kosztowne i może wymagać dużych nakładów finansowych. Przekazanie produkcji kosmetyków producentowi kontraktowemu pozwala uniknąć tych kosztów inwestycyjnych, ponieważ producent kontraktowy ma już potrzebne zasoby, takie jak urządzenia, sprzęt, magazyny i personel, aby rozpocząć produkcję bez wymagania dużych nakładów finansowych.

Poniżej przedstawiamy główne powody dlaczego warto rozważyć produkcję kontraktową kosmetyków

Nasze strony internetowe

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia pozostałych stron internetowych IOC, na których znajdą Państwo wiele szczegółów dotyczących naszej działalności w zakresie produkcji suplementów diety oraz kolagenu NatiCol(R), którego jesteśmy wyłącznym oficjalnym dystrybutorem.

https://producentsuplementow.pl – IOC to również producent suplementów diety i żywności medycznej

https://ioccollagen.com – IOC to również producent surowców kosmetycznych i spożywczych (w tym kolagenu)

Przekazanie produkcji kosmetyków producentowi kontraktowemu pozwala uniknąć kosztów inwestycyjnych oraz błędów spowodowanych brakiem know-how

Zaletą przekazania produkcji kosmetyków producentowi kontraktowemu jest uniknięcie błędów spowodowanych brakiem know-how. Produkcja kosmetyków wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, aby zapewnić, że produkty są bezpieczne i spełniają wymagania regulacyjne. Jeśli firma nie ma doświadczenia w produkcji kosmetyków, to mogą popełnić błędy, które kosztują czas i pieniądze.

Zlecenie produkcji producentowi kontraktowemu pozwala uniknąć tych błędów, ponieważ producent kontraktowy posiada nie tylko specjalistyczną wiedzę, ale także zdolności produkcyjne i techniczne, które pozwolą na wytworzenie kosmetyków zgodnych z wymaganiami i standardami branżowymi.

W efekcie, przekazanie produkcji producentowi kontraktowemu pozwala firmie skoncentrować się na swoich mocnych stronach, takich jak projektowanie i marketing kosmetyków, jednocześnie korzystając z wiedzy i zdolności producenta kontraktowego do produkcji wysokiej jakości produktów bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z nabyciem potrzebnych zasobów oraz błędów spowodowanych brakiem know-how.

Pytania?

W przypadku pytań, zainteresowania naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu, nawet jeśli w chwili obecnej rozważacie Państwo dopiero inwestycję we własną markę kosmetyków. Z chęcią podzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Być może na część nurtujących Państwa pytań znajdziecie odpowiedzi tutaj?

Co odróżnia IOC od innych producentów kontraktowych kosmetyków?

Specjalizujemy się w produkcji kontraktowej marek premium (pielęgnacji luksusowej, kosmetykach selektywnych)
Nasze kosmetyki maja faktycznie (a nie jedynie pozornie) każdorazowo inny skład. Pod każdy kosmetyk zakupujemy inne, nowe surowce, często sprowadzamy je z daleka jako pierwsi na rynek polski czy europejski. Współpracując z nami możesz mieć pewność, że Twój kosmetyk będzie JEDYNYM takim na rynku- możliwość budowania marki na lata i swoboda kreowania ceny.
Dbamy o konkurencyjność każdego z naszych Klientów. Nigdy nie powielamy receptur oraz właśnie z tego powodu nie posiadamy żadnej swojej marki. Jesteśmy w stanie zrealizować KAŻDY pomysł (współpracujemy z wieloma jednostkami naukowymi) o ile zezwala na to prawo.
Przykład relacji ze współpracy: https://www.youtube.com/watch?v=HWGI60LmNiU

Jaki jest całkowity koszt inwestycji w produkcję kontraktową kosmetyków?

Odpowiedź zależy od tego, co rozumiemy pod pojęciem całkowitego kosztu inwestycji. Jeśli za koszt całkowity rozumiemy należność, którą będzie trzeba uiścić do IOC, koszt przedstawia się następująco:

Koszt produkcji kosmetyku – wycena zależy od składu kosmetyku, ilości zamawianego produktu, jego opakowania. Teoretycznie IOC może wyprodukować nawet jeden kosmetyk, jednak jego koszt jednostkowy będzie bardzo wysoki. W koszt produkcji kosmetyku wliczony jest bowiem koszt zakupu surowców i opakowań. Koszt „uruchomienia” pierwszej produkcji, IOC ponosi inwestując w ten sposób w Twój projekt. Te są tym tańsze jednostkowo, im większą partię w celu realizacji zlecenia jednorazowo zamawiamy. Poniżej pewnej ilości sztuk produkowanego kosmetyku, koszt produkcji jest po prostu nieopłacalny, gdyż nie daje możliwości osiągnięcia satysfakcjonującej marży Zamawiającemu. Z naszego doświadczenia wynika, iż kosmetyki opłaca się zamawiać od ilości odpowiadającej inwestycji mniej więcej 50-60 tysiącom złotych netto (około 12 tysięcy Euro) na jeden typ kosmetyku (SKU). Dokładna wycena produkcji jest przygotowywana bezpłatnie i przedstawiana przed podpisaniem umowy o współpracy. Cenę przedstawiamy dla zamawianej ilości oraz dla podwojonej i większej ilości zamówienia tak, by można było rozsądnie zbudować swój biznesplan i oszacować zyski wraz z rozwojem sprzedaży kosmetyków.

Koszt pracy działu R&D nad recepturą i przygotowania próbek laboratoryjnych kosmetyku i  – koszt ten jest bezpłatny, jednak pobieramy zaliczkę na poczet realizacji późniejszego zlecenia produkcji w wysokości 1000 PLN netto za jeden typ kosmetyku (SKU). Koszt ten jest zwracany- odliczany od wartości pierwszego zamówienia. Jeśli nie dojdzie do zamówienia, pobieramy tę kwotę jako cenę za dotychczasową pracę badawczą naszego działu R&D nad Twoim kosmetykiem. W cenę przygotowania wliczone są dwie zbiorcze poprawki według wytycznych Zamawiającego, np. – zamiana składników, zapachu, konsystencji wg. Wytycznych itp. Pracujemy tak długo, aż kosmetyk spełni Twoje oczekiwania. Przed wysyłką próbek, badamy kosmetyk w naszym laboratorium by mieć pewność, że w recepturze nie popełniono błędu technologicznego, że kosmetyk jest stabilny i poprawnie zaprojektowany.

Badania, rejestracja, Raport Bezpieczeństwa, czyli pełne dossier kosmetyku wraz z jego rejestracją – koszt jest jednorazowy i wynosi on 6000 PLN netto.
Projekt opakowania i etykietki – 1000 PLN netto. W cenie są trzy propozycje i trzy zmiany zbiorcze jednej, wybranej wersji. Możesz też zlecić stworzenie grafiki dowolnej firmie. Przekażemy wskazanemu grafikowi wszystkie niezbędne informacje (np. dotyczące wymiarów).

Reasumując – całe przedsięwzięcie to inwestycja na poziomie ok. 60 000 PLN netto.
W koszt inwestycji, w zależności od pomysłu na dystrybucję i kształt przyszłej firmy, należy doliczyć fundusze np. na: rejestrację firmy, reklamę, ubezpieczenie, sklep internetowy i inne, według uznania Przedsiębiorcy.

Może Cię zainteresować: 

JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES?
1.  STWÓRZ W 100% SWÓJ KOSMETYK I ZRÓB TO DOBRZE, CZYLI JAK NAJSKUTECZNIEJ I NA LATA ZBUDOWAĆ WŁASNĄ MARKĘ KOSMETYCZNĄ. KOSMETYKI PRIVATE LABEL – JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES NA LATA.
2.  10 NAJLEPSZYCH PORAD – PRODUKCJA KONTRAKTOWA KOSMETYKÓW POD MARKĄ WŁASNĄ (PRIVATE LABEL), NA ZLECENIE. TWORZENIE MARKI KOSMETYKÓW. JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES?
3.  JAK ZACZĄĆ. JAK ZAŁOŻYĆ WŁASNĄ LINIĘ KOSMETYKÓW W ROKU 2023. PORADY W 5 KROKACH.
4.  WŁASNA MARKA KOSMETYKÓW LUKSUSOWYCH W ROKU 2023. JAK ZACHOWUJE SIĘ RYNEK KOSMETYKÓW SELEKTYWNYCH W DOBIE KRYZYSU I RECESJI?
5.  JAK ZDOBYĆ RYNEK WPROWADZAJĄC NOWĄ MARKĘ KOSMETYKÓW?
6.  TWORZĄC WŁASNĄ MARKĘ KOSMETYKÓW PIELĘGNACYJNYCH, ILE PRODUKTÓW NALEŻY WPROWADZIĆ NA RYNEK W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI?
7.  MOJA MARKA. JAK STWORZYĆ PRAWDZIWĄ MARKĘ KOSMETYCZNĄ I DLACZEGO MUSI BYĆ ORYGINALNA?
 
JAK ZACZĄĆ?
1.  JAK ZACZĄĆ. JAK ZAŁOŻYĆ WŁASNĄ LINIĘ KOSMETYKÓW W ROKU 2023. PORADY W 5 KROKACH.
2.  JAK ZACZĄĆ WSPÓŁPRACĘ Z PRODUCENTEM KONTRAKTOWYM KOSMETYKÓW?
3.   PRODUKCJA: „PRIVATE LABEL”, „OEM” A „PRODUKCJA KONTRAKTOWA”. JAKIE SĄ RÓŻNICE W PRZYPADKU ZLECENIA PRODUKCJI KOSMETYKÓW, CZYLI „DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH”.
4.  WŁASNA MARKA KOSMETYKÓW – DROGA Z DOMOWEGO LABORATORIUM NA RYNEK. JAK TO ZROBIĆ?
5.  JAK STWORZYĆ WŁASNĄ MARKĘ KOSMETYKÓW? CO NALEŻY ZROBIĆ ZANIM ZAINWESTUJESZ W SWÓJ POMYSŁ?

Jakie są koszty dodatkowe?

Poza kosztami wymienionymi w odpowiedzi na pierwsze pytanie, nie ma dodatkowych kosztów.

Jakie jest minimum produkcyjne?

Zazwyczaj minimum produkcyjne to 2000 sztuk produktu. Wyjątek od tej reguły stanowią kosmetyki bardzo drogie jednostkowo. Tych możemy wyprodukować mniej, jednak nie mniej niż 800 sztuk jednorazowo (40 kg). Zapytaj nas o minimum produkcyjne w odniesieniu do Twojego kosmetyku.
Nasze możliwości produkcyjne, czyli maksimum produkcyjne – produkujemy na tę chwilę maksymalnie 1200 sztuk kosmetyków na godzinę, co daje nam moc produkcyjną ponad 0,5 mln sztuk w skali miesiąca.

Czy jest możliwy podział płatności?

Zlecenia produkcji kontraktowej realizujemy na zasadzie 100% przedpłaty.

Czy możemy zaprojektować i wytworzyć krem w 100% naturalny?

Tak, jednak będzie to miało wpływ na termin przydatności kosmetyku. Taki krem będzie miał znacznie krótszy okres przydatności do użycia niż kosmetyki standardowe. Przydatne w dużo dłuższym okresie czasu kosmetyki ze 100% składem pochodzenia naturalnego to nie kremy, a sera, masła, balsamy i inne produkty kosmetyczne na bazie wyłącznie olejów i maseł („bez wody w składzie”).
Powyższe nie dotyczy kosmetyków o składach naturalnych w zakresie powyżej 90%, jednak nie 100%
Może Cię zainteresować: „Produkcja kosmetyków naturalnych”

Ile trwa proces produkcji kosmetyków pod marką Klienta?

To zależy głownie od Ciebie. My potrzebujemy dwa miesiące na sprowadzenie opakowań i surowców i parę dni na produkcję. Najdłuższy jest jednak etap projektowania, ponieważ nikt nie jest w stanie określić, ile on zajmie, aż to Ty poinformujesz nas, że produkt spełnia Twoje oczekiwania. Możemy oprzeć się na własnych doświadczeniach – zazwyczaj całość, od pierwszej rozmowy do dostarczenia przebadanego, zarejestrowanego, gotowego do sprzedaży produktu to okres około 4-6 miesięcy. 
Kolejne, wznawiane produkcje odbywają się już znacznie szybciej. Powyższe dotyczy tylko pierwszej produkcji kosmetyku.
TUTAJ znajdziesz szczegółowy harmonogram realizacji produkcji kontraktowej Twojego kosmetyku.

Jaki zakres odpowiedzialności i obowiązków jest po mojej stronie, a co jest po stronie IOC?

Zlecający musi być przedsiębiorcą, więc, jeśli nie posiadasz działalności gospodarczej powinieneś ją założyć, najpóźniej do czasu rozpoczęcia badań nad Twoimi kosmetykami. Rozmowy możemy jednak rozpocząć dużo wcześniej. Powinieneś zadbać o przestrzeń dla swojej działalności. Dobrze, byś wiedział, jaki model dystrybucji wybierzesz. Pomyśl o reklamie. Być może będziesz potrzebował kodów kreskowych dla swoich produktów? (Ja uzyskać kod EAN? – https://tech.wp.pl/co-to-jest-kod-ean-wyjasniamy-jak-uzyskac-kod-ean-6440399798425729a) Bezpłatnie dostarczymy Ci podstawowe opisy Twoich produktów. Pomyśl o marketingu. Jeśli będziesz chciał, byśmy pomogli Ci stworzyć więcej tekstów, jest to możliwe, ale za dodatkową opłatą. Przeważnie jednak na podstawie otrzymanych od nas dokumentów, broszur i podstawowych opisów, nasi Klienci tworzą treści marketingowe we własnym zakresie. Dobrze, byś wykupił domenę internetową dla swoich produktów i firmy oraz stworzył sklep, jeśli chcesz je sprzedawać online. To koszt mniej więcej 5 tys. PLN. IOC nie tworzy sklepów internetowych, ale możemy podpowiedzieć pewne rozwiązania.
Podsumowując – po Twojej stronie jest sprzedaż i prowadzenie własnej firmy, po naszej – dostarczenie idealnego, gotowego, zarejestrowanego i skrojonego na miarę potrzeb Twoich i Twoich klientów, kosmetyku do tej sprzedaży.
Może Cię zainteresować: „10 najlepszych porad – Produkcja kontraktowa kosmetyków pod marką własną (private label), na zlecenie. Tworzenie marki kosmetyków. Jak osiągnąć sukces?”

Czy współpracujemy z drogeriami?

I tak i nie.

IOC będąc producentem kontraktowym nie posiada żadnej własnej marki kosmetycznej, wobec czego nasza sprzedaż polega jedynie na sprzedaży bezpośrednio całej wyprodukowanej transzy do Zlecającego nam produkcję. To On jest właścicielem marki, produktów i zajmuje się ich dystrybucją. Czasami to drogerie i perfumerie zlecają nam produkcję, jednak nie my jesteśmy właścicielem wyprodukowanych na takie zlecenie marek.

Może Cię zainteresować: „KOSMETYKI SELEKTYWNE I PÓŁSELEKTYWNE w IOC”

Jaki jest czas oczekiwania na odpowiedz mailową?

Pierwszy kontakt z naszej strony odbywa się zazwyczaj w ciągu maksimum 48 godzin (dni pracujące).

Uwaga! 

Będziemy wdzięczni za dołączanie do zapytań mailowych kontaktu telefonicznego do Państwa. Żadnych z zapytań nie pozostawiamy bez odpowiedzi, jednak zdarza się, że trafiają one u Państwa do folderu „spam”. W przypadku braku telefonu do Państwa, nie jesteśmy w stanie zweryfikować, czy otrzymali Państwo naszą odpowiedź. Jeśli nie otrzymali Państwo odpowiedzi w ciągu paru dni, będziemy wdzięczni za kontakt telefoniczny z nami! 
Porozmawiajmy telefonicznie! (Zadzwoń +48 58 710 24 64, +48 797 461 608, +48 506 045 822 w godzinach 8-15)

Czy muszę mieć specjalne magazyn do przechowywania kosmetyków?

Kosmetyki opakowane nie tylko w opakowanie bezpośrednie (np. słoiczek), ale i kartonik jednostkowy oraz karton zbiorczy są relatywnie mało wymagając względem wymogów przechowywania. Zazwyczaj wymaga się przechowywania w temperaturze pokojowej (15-25 st. C), z dala od bezpośrednich promieni słonecznych, wilgoci i dzieci. Wymagania odnośnie przechowywania kosmetyku gotowego do sprzedaży, a taki od nas otrzymasz, znajdują się na kartoniku jednostkowym oraz opakowaniu bezpośrednim. Możesz także przed zleceniem produkcji zapytać nas, czy Twój kosmetyk będzie wymagał specjalnego przechowywania. Potrafimy odpowiedzieć na to pytanie już na etapie projektowania kosmetyku.
Sytuacja przedstawia się inaczej, jeśli wyprodukujemy dla Ciebie kosmetyk w opakowaniu zbiorczym „in bulk”, przeznaczony do dalszej konfekcji w opakowania bezpośrednie w Twojej lub innej firmie produkującej kosmetyki. W takim wypadku obowiązują wszelkie przepisy prawa dotyczące producentów kosmetyków. Te wymogi są oczywiście dużo bardziej rygorystyczne.

Czy IOC ma możliwość magazynowania gotowego kosmetyku?

IOC posiada własną fabrykę kosmetyków wraz z magazynami, jednak nie przechowuje kosmetyków po ukończonej produkcji, a dostarcza je w całości wyprodukowanej partii bezpośrednio na adres wskazany przez Kontrahenta. Odpowiednio wcześniej Zlecający jest poinformowany o zbliżającym się końcu produkcji Jego zlecenia tak, by być przygotowanym na odbiór swoich kosmetyków w określonym terminie. 

Czy pomagamy w marketingu i promocji?


Tak. W podstawowym zakresie, dzieląc się wskazówkami i wiedzą – bezpłatnie. Inne formy pomocy mogą być płatne. Powiedz nam jakiej pomocy będziesz potrzebował a poinformujemy Cię o ewentualnych kosztach i zakresie, w jakim możemy Ci pomóc. Oferujemy też szkolenia sprzedażowe dla sprzedaży B2C – kontakt bezpośredni w tej sprawie d.rutkowska-matuszak@ioc.com.pl

Czy odtworzymy każdy skład z etykiety?

Jeśli pytanie dotyczy umiejętności naszych Technologów, to tak, są Oni w stanie odtworzyć każdy skład….

Czy pomagamy w projektowaniu opakowania?

Tak. Koszt stworzenia przez nas projektu opakowania i etykietki to 1000 PLN. Możesz zlecić projekt opakowania dowolnej firmie zewnętrznej. Przekażemy, oczywiście bezpłatnie, wszystkie niezbędne dla grafika informacje.

Czy pomagamy w opracowaniu strony internetowej?


Możemy dostarczyć teksty dotyczące produktów na Twoją stronę. Bezpłatnie dostarczamy podstawowe opisy produktów. Wytworzenie dodatkowych treści jest usługa płatną, ale IOC na Twoją prośbę może takie przygotować. 

Czy przeprowadzamy badania, jeśli tak to jakie?

Wszystkie wymagane prawem UE dla produktów kosmetycznych. Więcej na temat badań:
1) https://producentkosmetykow.pl/kontraktowa-produkcja-kosmetykow-private-label-na-zlecenie/badania-kosmetykow/
2) https://producentkosmetykow.pl/kontraktowa-produkcja-kosmetykow-private-label-na-zlecenie/badania-wdrozeniowe-kosmetykow-czym-sa-i-czy-sa-konieczne-do-wprowadzenia-kosmetyku-na-rynek/ 
i wiele innych tekstów na naszej stronie. Porada – wpisz w pole wyszukiwania na naszej stronie (górna belka) wyrażenie „badania”i wyszukaj tekstów na ten temat.

Czy mamy status jednostki naukowej (potrzebne do dotacji)?

Nie posiadamy takiego statusu.
IOC, zgodnie z posiadaną certyfikacją, to: 
„PRODUCENT KOSMETYKÓW, SUPLEMENTÓW DIETY, ŚRODKÓW SPOŻYWCZYCH SPECJALNEGO PRZEZNACZENIA ŻYWIENIOWEGO I MEDYCZNEGO ORAZ SUROWCÓW. WYŁĄCZNY DYSTRYBUTOR KOLAGENU NATICOL® W POLSCE”

Jaką certyfikację posiadacie (ISO itp.)?

Dysponujemy fachową wiedzą nie tylko w zakresie wytwórstwa, ale także aktualną i pełną wiedzą branżową i prawną. 
Pracujemy z zachowaniem standardów CSR, ISO 22716, ISO 9001, GMP, HACCP, GHP. 

Posiadamy własne laboratoria oraz własne zakłady produkcyjne, zgłoszone do odpowiednich urzędów i spełniające wymagane prawem normy.

Jesteśmy przygotowani prawnie do współpracy na rynku amerykańskim (FDA).

Czy mogą odwiedzić Waszą produkcję?

Do wejścia na teren naszego zakładu produkcyjnego, poza pracownikami IOC, uprawnione są jedynie certyfikowane jednostki zarządzania jakością oraz odpowiednie urzędy. 

Status rejestracji naszego zakładu można sprawdzić bezpośrednio w odpowiednim urzędzie sanitarnym (Gdynia).

Czy rejestrujemy kosmetyki w bazie Europejskiej (CPNP Europa)?

Tak. Kosmetyki wyprodukowane u nas rejestrujemy bezpłatnie. Opłatę pobieramy jedynie za badania.

Czy mogą zlecić samą konfekcję?

Tak, jednak tego typu zlecenia realizujemy w wolnym czasie, jeśli pozwala na to aktualne obłożenie linii produkcyjnej IOC. Prosimy o kontakt a przedstawimy aktualną sytuację.

W jakich krajach mogę dystrybuować swoje kosmetyki?

We wszystkich, jednak, jeśli masz taki zamiar, musisz nam o tym powiedzieć już na etapie tworzenia receptury (wymienić konkretne kraje) z uwagi na różnorodne przepisy prawa wskazujące na skład kosmetyku w różnych częściach świata. 

Standardowo skład kosmetyku projektujemy względem wymogów Unii Europejskiej. Przygotowywana dokumentacja spełnia więc wymogi UE. 

Dokumentacja, którą od nas otrzymasz uprawnia Cię do sprzedaży kosmetyków na terenie Unii Europejskiej. 

Dokumentację wydajemy w języku polskim. Jeśli chciałbyś otrzymać od nas dokumentację w języku angielskim, prosimy poinformuj nas o tym na etapie jej tworzenia.

Co jest potrzebne do wyceny produkcji mojego kosmetyku?

Do wstępnej, szacunkowej wyceny wystarczy jeden kontakt, np. telefoniczny.

Na to pytanie jest jednak wiele odpowiedzi. Możesz na przykład oszacować swój budżet i to od nas żądać przedstawienia najlepszej oferty, np.: 

– „Dysponuję budżetem 50 tys. PLN. Chcę sprzedawać swoje kosmetyki w moim sklepie internetowym. Zaproponujcie mi najkorzystniejsze rozwiązanie, zarówno jeśli chodzi o ilość asortymentu, jak i rodzaj.”

Możesz również zapytać o wycenę kosmetyku podobnego do innego, będącego na rynku. W takim wypadku musimy znać ilość zamawianych sztuk w jednym zamówieniu.

Wycena jest całkowicie bezpłatna i nie zobowiązuje Cię do dalszej współpracy.

Kto jest „Osobą Odpowiedzialną” w rozumieniu europejskiego prawa w przypadku zlecenia produkcji kosmetyku, czy może to być IOC?

Cytując zapisy prawne:  „Dystrybutor jest osobą odpowiedzialną, jeżeli wprowadza produkt kosmetyczny do obrotu pod własną nazwą lub znakiem towarowym lub zmienia produkt już wprowadzony na rynek w sposób mogący mieć wpływ na zgodność z obowiązującymi wymogami.

O tym, czy rolę osoby odpowiedzialnej pełni producent, importer, czy też dystrybutor, decyduje to, kto wprowadza dany kosmetyk do obrotu na terytorium Unii Europejskiej.

Z powyższego wynika, iż IOC nie może pełnić takiej funkcji dla Twojego kosmetyku, gdyż nie wprowadza go na rynek detaliczny, nie jest właścicielem marki ani znaków towarowych.

IOC odpowiada zaś w pełni za to, czy zaprojektowało i wytworzyło Twój kosmetyk zgodnie z obowiązującymi standardami i przepisami prawa.

Jakie kosmetyki produkujemy i dla kogo?


Zlecający nam produkcję nie chcą byśmy informowali kogokolwiek, iż to my jesteśmy faktycznym wytwórcą ich produktów. Na rynku istnieje wiele marek kosmetycznych, które stworzyliśmy, jednak dochowując umów poufności zawartych z naszymi Kontrahentami, nie możemy o tym informować.

Od tej reguły są tylko dwa wyjątki:

1. Produkty firmy COLWAY: https://colway.pl/produkty/
2. Azjatycki Bazar: https://azjatyckibazar.com https://www.youtube.com/watch?v=HWGI60LmNiU

Z chęcią umieścimy informację o Twoim produkcie wytworzonym przez nas na naszej stronie www, zapewniając Ci dodatkową, bezpłatną promocję!

Czy posiadamy katalog opakowań kosmetyków?

W IOC nie ograniczamy się do konkretnych producentów opakowań.

Wyślij nam zdjęcie kosmetyku, który Ci się podoba, a my przedstawimy Ci wszystkie opakowania, które są podobne do wskazanego przez Ciebie, które możemy zaproponować.

Czy mogą dostarczyć swoje surowce/opakowania kosmetyczne?

Tak, o ile te spełniają wymagane prawem normy.

Czy posiadamy w ofercie gotowe produkty – kosmetyki pod moją marką dostępne natychmiast, „od ręki”?


Nie. Jesteśmy bowiem producentem kontraktowym.
Nie powielamy własnych receptur i wcześniej stosowanych rozwiązań.

Każdy zaprojektowany przez nas i wprowadzony na rynek kosmetyk jest inny i nie ma odpowiedników, zarówno pod względem składników bazowych, jak i kombinacji składników aktywnych. Stosowanie indywidualnych, niepowtarzalnych rozwiązań dla każdego z realizowanych projektów, gwarantuje ich wyjątkowość, niepowtarzalność oraz nieograniczone możliwości budowania własnej marki i biznesu (swoboda budowania marży).
Taki styl pracy definiuje także nas jako pierwszego w Polsce producenta kontraktowego, nieposiadającego własnych marek kosmetycznych, skupiającego się wyłącznie na produkcji kontraktowej. Mnogość oferowanych przez nas surowców, opakowań, technologii, ciągłe śledzenie światowego rynku kosmetycznego, szeroka wiedza prawna, bogate doświadczenie w zakresie produkcji kontraktowej (ale i marketingowe oraz sprzedażowe) i stosowanie innowacyjnych, niepowtarzalnych rozwiązań daje nam możliwość projektowania marek selektywnych (premium).

Kto jest właścicielem receptury?


W komplecie dokumentacji, bezpłatnie, otrzymasz od nas dokładny skład produktu wraz z zawartością procentową poszczególnych składników oraz skład INCI.

Jeśli chciałbyś dodatkowo otrzymać od nas szczegółową recepturę wraz z dokładną technologią wytwarzania kosmetyku wraz z przekazaniem praw własności – jest taka możliwość. Zapytaj o wycenę, gdyż taki dokument wyceniany jest indywidualnie dla każdego kosmetyku w zależności od stopnia skomplikowania technologii.

Może Cię zainteresować: 
1. Receptura i technologia wytwarzania kosmetyku, skład ilościowy, skład jakościowy (INCI) – różnice pomiędzy pojęciami.
2. „Produkcja: “Private label”, “OEM” a “produkcja kontraktowa”. Jakie są różnice w przypadku zlecenia produkcji kosmetyków, czyli “diabeł tkwi w szczegółach”.” i inne artykuły: Czytelnia IOC

Czy produkujemy kosmetyki na podstawie receptur dostarczonych przez Klienta?

Tak. Musimy jednak – przed właściwą produkcją – wykonać próbę technologiczną produkcji według podanej receptury.

Czy produkujecie również kosmetyki weterynaryjne (produkty dla zwierząt domowych i hodowlanych)?

Tak. Serdecznie zapraszamy do współpracy!