IOC to polski, rodzimy, kontraktowy producent kosmetyków. Od 2009 roku zajmujemy się produkcją kosmetyków luksusowych na Państwa zlecenie.

Kim jesteśmy? Czym się zajmujemy?

Czym zajmuje się kontraktowy producent kosmetyków?

Producent kosmetyków IOC (International Organic Company) zajmuje się kontraktową produkcją (na zlecenie, pod marką Klienta) kosmetyków, oferując szerokie wsparcie, wykraczające daleko poza realizację samej produkcji, bazujące na doświadczeniu zdobytym przez lata. Od 14 lat tworzymy kosmetyki dla Klientów z całego świata.

Każdy nowy projekt to nowe wyzwanie i z doświadczenia wiemy, że każdy jest inny.

Stawiamy przede wszystkim na otwarty umysł, szerokie kontakty i doświadczenie, zarówno odnośnie technologii produkcji jak i sprzedaży oraz marketingu, skutecznego wprowadzenia na rynek Polski i za granicą. Wspieramy naszych Kontrahentów w procesach rejestracji (również FDA, ECAS, CTFA…) produktów oraz bezpłatnie dzielimy się naszą stale aktualizowaną wiedzą branżową i prawną (prawo kosmetyczne).

Złota seria Atelo – Seria kosmetyków powstała 6 lat temu. Wprowadziliśmy wtedy, według naszej wiedzy – jako pierwsi na rynek polski: atelokolagen w innowacyjnej postaci, wodę komórkową, krem miejski, maskę całonocną. Promowaliśmy niacynamid i promotory przenikania. W kolejnych latach zaproponowaliśmy kolejne innowacje dla tej firmy.

Podejmujemy się również zadań “w standardzie awykonalnych”. Realizujemy produkcje bazujące na patentach polskich i zagranicznych. W tym zakresie, według naszej wiedzy, jesteśmy najczęściej wybieranym partnerem w Polsce.

Dysponujemy fachową wiedzą nie tylko w zakresie wytwórstwa, ale także aktualną i pełną wiedzą branżową i prawną. Pracujemy z zachowaniem standardów CSR, ISO 22716, ISO 9001, GMP, HACCP, GHP. Posiadamy własne laboratoria oraz własne zakłady produkcyjne, spełniające wymagane prawem normy.

Z chęcią porozmawiamy na temat Państwa projektu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 58 710 24 64

Dorota Deląg – Słowa seria Atelo

Co jest dla nas najważniejsze?

Stawiamy na polską, innowacyjną myśl technologiczną, zupełnie bez kompleksów. Współpracujemy z uczelniami i innymi placówkami naukowymi w kraju i za granicą. Funkcjonujemy w zgodzie z trendami, z poszanowaniem natury i ekologii. Na bieżąco śledzimy nowości technologiczne, stale poszerzając wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Jesteśmy również autorami zupełnie nowych, innowacyjnych rozwiązań docenionych w kraju i na świecie.

Najważniejsze jest jednak dla nas zadowolenie z kosmetyku użytkowników końcowych. Pozytywne opinie i zaufanie do naszych produktów gwarantuje bowiem nie tylko sukces i stabilizację naszym Kontrahentom, ale i nam.

Od roku 2015 rezygnujemy z części naszej marży w przypadku realizacji produkcji kosmetyków naturalnych, oferując Partnerom wspierającym produkty naturalne i organiczne stały, 10% rabat (CSR).

Naszymi Kontrahentami są bardzo często inni producenci kosmetyków – firmy posiadające własne zaplecza logistyczne i produkcyjne.

Jeśli jesteś polskim wytwórcą surowców, technologii lub opakowań, serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy!

Kapitał, nasze wartości i cele

Wysokie standardy moralne i etyczne, produkcja w 100% wolna od okrucieństwa wobec zwierząt, dbałość o naturę oraz otaczające nas społeczeństwo oraz środowisko.

Stosujemy jedynie przebadane, nietestowane na zwierzętach surowce, pochodzące głównie z rynku europejskiego. Wybieramy produkty o potwierdzonej badaniami skuteczności, stosując sugerowane przez producentów tych składników stężenia, gwarantując tym samym skuteczność naszych kosmetyków. Wybieramy tylko bezpieczne surowce, przebadane i dopuszczone do obrotu przez UE.

Cały proces kreowania i produkcji każdego z kosmetyków jest nadzorowany przez Safety Assessora, który nadzoruje zgodność procesów z obowiązującym producentów kosmetyków prawem.  Jeśli to możliwe, wybieramy polskich wytwórców surowców, wspierając rodzimą przedsiębiorczość. Dbamy o rozwój i profesjonalizm naszej kadry.

Rezygnujemy z produkcji kontraktowej kosmetyków niezgodnych z wyżej opisanymi standardami.

Jesteśmy producentem kosmetyków w 100% polskim, firmą rodzinną,  członkiem “Krajowej Rady Suplementów i Odżywek” (spełniając założenia kodeksu etycznego), Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych”  oraz Europejskiego Forum Przedsiębiorców.

Pracujemy zachowując najwyższe standardy jakości dla producenta kosmetyków i suplementów diety oraz żywności medycznej (ISO 22716, ISO 9001, GMP, HACCP, GHP), ale i etyczne. Z dumą i przekonaniem realizujemy założenia polityki CSR (Społeczna odpowiedzialność biznesu, społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw, CSR (Corporate Social Responsibility)).

Nasza historia

IOC sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 2009 roku oferując szereg rozwiązań i produktów dla branży kosmetycznej i spożywczej. Jesteśmy specjalistami z długoletnim doświadczeniem w dziedzinach: biotechnologii, technologii produkcji, technologii żywności, biofizyki, kosmetologii, grafiki komputerowej, informatyki oraz marketingu i sprzedaży.

Oferujemy pełen zakres usług związanych z wytwarzaniem kosmetyków, suplementów diety oraz żywności medycznej. Współpracujemy na zasadzie realizacji całości projektu, bądź też realizujemy wybrane przez Partnera etapy, związane z wdrożeniem gotowego produktu na rynek polski lub zagraniczny.

Dynamiczny rozwój spółki pozwolił nam w 2012 roku poszerzyć swoją ofertę o kolejne sektory rynku. W roku 2012 uzyskaliśmy wyłączność na dystrybucję surowca spożywczego i kosmetycznego – kolagenu NatiCol® wytwarzanego przez francuską grupę kapitałową Weishardt Group. Weishardt został założony przez Conrada Weishardta w 1839r. Nasz Partner generuje ponad 80 mln euro obrotu oraz zatrudnia przeszło 450 osób w 4 zakładach produkcyjnych. Wprowadziliśmy tę markę na rynek polski i od 9 lat dbamy o jej wizerunek i stabilizację.

W roku 2017 rozpoczęliśmy produkcję własnych, niespotykanych dotąd na rynku surowców. Do naszych odkryć możemy zaliczyć: Atelokolagen, Kolagen Vege, Nanokolagen, a także Trensdermal Collagen Peptides – surowiec oparty na wyekstrahowanych przez nas ponad stu pięćdziesięciu peptydach o masie cząsteczkowej poniżej 500 Daltonów.

Lekki, miejski krem całodzienny na bazie ciekłokrystalicznej uwalniający składniki aktywne przez 24h. Promotory przenikania, witamina C i wiele innych składników aktywnych.
Produkt, za który zostaliśmy wyróżnieni pierwszą nagrodą Art of Packaging, konkurując ze znanymi markami światowymi

Na naszej stronie, za zgodą naszego Klienta – firmy Colway, umieszczamy produkty, które stworzyliśmy na przestrzeni lat tylko dla jednaj firmy. Na rynek od roku 2009 wprowadziliśmy setki kosmetyków premium dla wielu innych firm, jednak związani jesteśmy umowami poufności i nie możemy o nich wspominać bez zgody naszych Klientów.

Jeśli szukasz prawdziwych innowacji, a nie tych, polegających na tworzeniu „unikalnej” receptury z surowców będących już dawno na rynku – gwarantujemy, że znajdziesz je u nas. „Fajny kosmetyk” to w dobie obecnej konkurencyjności na światowym rynku kosmetycznym- stanowczo za mało! Fajny pomysł- to już coś! O resztę zadbamy!

O tym jak osiągnąć sukces w branży kosmetycznej, nawet jeśli stawiasz w niej pierwsze kroki, napisaliśmy wiele tekstów. Przeczytasz je w naszej „Czytelni”.

Polski, rodzimy producent kosmetyków luksusowych i naturalnych!

Jesteśmy polskim, rodzimym, kontraktowym producentem kosmetyków luksusowych na zlecenie, specjalizującym się w produkcji kosmetyków dla innych marek. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży pozwala nam oferować kompleksowe wsparcie w zakresie produkcji, rejestracji produktów, marketingu i sprzedaży. Jesteśmy najczęściej wybieranym partnerem w Polsce do realizacji produkcji kosmetyków bazujących na patentach polskich i zagranicznych.

Nasza firma kładzie nacisk na innowacyjność i polską myśl technologiczną. Współpracujemy z uczelniami i placówkami naukowymi w Polsce i za granicą, aby zapewnić najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Nasze laboratoria i zakłady produkcyjne spełniają wymagane normy i posiadają certyfikaty takie jak CSR, ISO 22716, ISO 9001, GMP, HACCP, GHP.

Pragniemy przede wszystkim zapewnić zadowolenie naszych Klientów z kosmetyków końcowych. Nasze produkty opierają się na nietestowanych na zwierzętach surowcach, przede wszystkim pochodzących z rynku europejskiego. Dbamy o naturę i ekologię, wybierając tylko bezpieczne surowce, pochodzące z kontrolowanych źródeł.

Od 2015 roku oferujemy stały, 10% rabat na produkcję kosmetyków naturalnych naszym partnerom wspierającym produkty naturalne i organiczne (CSR).

Naszymi Kontrahentami są często firmy posiadające własne zaplecza logistyczne i produkcyjne.

Zapraszamy do współpracy wszystkich chcących zainwestować swój kapitał w rynek kosmetyczny. Jeśli jesteś polskim producentem surowców, technologii lub opakowań, również serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy z nami! Chętnie współpracujemy z rodzimymi dostawcami najwyższej jakości surowców oraz placówkami naukowymi.

Czy warto zlecać produkcję producentowi kontraktowemu kosmetyków?

5 powodów, dla których warto skorzystać z kontraktowej produkcji kosmetyków. 

Dlaczego powinieneś zlecić produkcję kosmetyków na zamówienie? Poznaj korzyści outsourcingu produkcji kosmetyków!

Kontraktowa produkcja kosmetyków to popularna metoda, w której firma kosmetyczna zleca produkcję swoich produktów do zewnętrznej firmy, czyli producenta kosmetyków. Ta forma produkcji przynosi wiele korzyści, zarówno dla firm kosmetycznych, jak i dla producentów kosmetyków.

Pierwszą zaletą kontraktowej produkcji kosmetyków jest zmniejszenie kosztów produkcji. Firma kosmetyczna nie musi inwestować w maszyny i urządzenia potrzebne do produkcji kosmetyków, co może być bardzo kosztowne. Zamiast tego, kosmetyki są produkowane przez zewnętrznego producenta kosmetyków, co pozwala zaoszczędzić koszty i skupić się na marketingu i sprzedaży.

producent kosmetyków,kontraktowy producent kosmetyków,kontraktowa produkcja kosmetyków,produkcja kosmetyków, IOC to polski, rodzimy, kontraktowy producent kosmetyków. Od 2009 roku zajmujemy się produkcją kosmetyków luksusowych na Państwa zlecenie., KONTRAKTOWY PRODUCENT KOSMETYKÓW, PRIVATE LABEL, SELEKTYWNE KOSMETYKI NA ZLECENIE

Czy zlecać wykonanie pewnych etapów produkcji lub jej całości producentowi kontraktowemu, takiemu, jak IOC, czy też poszerzać własne możliwości produkcyjne?

Nasi Klienci bardzo często decydują się na outsourcing produkcji, zamiast na zakup lub poszerzanie własnych parków maszynowych.

Dlaczego podejmują taką decyzję?

Kolejną zaletą kontraktowej produkcji kosmetyków jest wyższa jakość produktów. Producent kosmetyków ma zazwyczaj większe doświadczenie i wiedzę na temat produkcji kosmetyków, dzięki czemu jest w stanie zaoferować lepszą jakość produktów. Firmy te mają również dostęp do najnowszych technologii i materiałów, co pozwala na produkcję kosmetyków o wysokiej jakości.

Trzecią zaletą kontraktowej produkcji kosmetyków jest większa elastyczność w produkcji. Firmy kosmetyczne mogą zlecać produkcję kosmetyków według potrzeb, co pozwala na dostosowanie produkcji do popytu na rynku. Jest to szczególnie korzystne w przypadku sezonowych kosmetyków, które wymagają większej produkcji w określonych okresach.

Zlecenie produkcji kosmetyków a cięcie kosztów

W outsourcingu podwykonawca, dzięki korzyści skali, ponosi niższe koszty związane z procesem wytwarzania Państwa produktów. Organizacja oraz środki trwałe podwykonawcy są transferowane do obsługi nowego kontraktu bez znaczącego wzrostu kosztów stałych.

Reasumując – koszty jednostkowe związane z realizacją Państwa zlecenia są znacznie niższe. W przypadku produkcji we własnym zakładzie, koszty stałe obciążyłyby budżet tylko jednego projektu.

producent kosmetyków,kontraktowy producent kosmetyków,kontraktowa produkcja kosmetyków,produkcja kosmetyków, IOC to polski, rodzimy, kontraktowy producent kosmetyków. Od 2009 roku zajmujemy się produkcją kosmetyków luksusowych na Państwa zlecenie., KONTRAKTOWY PRODUCENT KOSMETYKÓW, PRIVATE LABEL, SELEKTYWNE KOSMETYKI NA ZLECENIE

Kolejną korzyścią kontraktowej produkcji kosmetyków jest zwiększenie konkurencyjności. Dzięki niższym kosztom produkcji i wyższej jakości produktów, firmy kosmetyczne mogą oferować swoje produkty w niższych cenach, co zwiększa ich konkurencyjność na rynku. Producent kosmetyków może pomóc w wyborze najlepszych składników kosmetyków, aby zaoferować produkt optymalny pod kątem jakości i ceny.

Wreszcie, produkcja kontraktowa pozwala firmom kosmetycznym skoncentrować się na swoich mocnych stronach, czyli na marketingu i sprzedaży. Zlecając produkcję kosmetyków producentowi kosmetyków, firmy kosmetyczne mają więcej czasu i zasobów na rozwijanie swoich działań marketingowych i sprzedażowych, co przekłada się na większy sukces na rynku.

producent kosmetyków,kontraktowy producent kosmetyków,kontraktowa produkcja kosmetyków,produkcja kosmetyków, IOC to polski, rodzimy, kontraktowy producent kosmetyków. Od 2009 roku zajmujemy się produkcją kosmetyków luksusowych na Państwa zlecenie., KONTRAKTOWY PRODUCENT KOSMETYKÓW, PRIVATE LABEL, SELEKTYWNE KOSMETYKI NA ZLECENIE

Zamrażanie kapitału

Zamrożenie kapitału jest kosztowne i może wymagać dużych nakładów finansowych. Przekazanie produkcji kosmetyków producentowi kontraktowemu pozwala uniknąć tych kosztów inwestycyjnych, ponieważ producent kontraktowy ma już potrzebne zasoby, takie jak urządzenia, sprzęt, magazyny i personel, aby rozpocząć produkcję bez wymagania dużych nakładów finansowych.

Poniżej przedstawiamy główne powody dlaczego warto rozważyć produkcję kontraktową kosmetyków

Nasze strony internetowe

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia pozostałych stron internetowych IOC, na których znajdą Państwo wiele szczegółów dotyczących naszej działalności w zakresie produkcji suplementów diety oraz kolagenu NatiCol(R), którego jesteśmy wyłącznym oficjalnym dystrybutorem.

https://producentsuplementow.pl – IOC to również producent suplementów

https://ioccollagen.com – IOC to również producent surowców kosmetycznych i spożywczych (w tym kolagenu)

Przekazanie produkcji kosmetyków producentowi kontraktowemu pozwala uniknąć kosztów inwestycyjnych oraz błędów spowodowanych brakiem know-how

Zaletą przekazania produkcji kosmetyków producentowi kontraktowemu jest uniknięcie błędów spowodowanych brakiem know-how. Produkcja kosmetyków wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, aby zapewnić, że produkty są bezpieczne i spełniają wymagania regulacyjne. Jeśli firma nie ma doświadczenia w produkcji kosmetyków, to mogą popełnić błędy, które kosztują czas i pieniądze.

Zlecenie produkcji producentowi kontraktowemu pozwala uniknąć tych błędów, ponieważ producent kontraktowy posiada nie tylko specjalistyczną wiedzę, ale także zdolności produkcyjne i techniczne, które pozwolą na wytworzenie kosmetyków zgodnych z wymaganiami i standardami branżowymi.

W efekcie, przekazanie produkcji producentowi kontraktowemu pozwala firmie skoncentrować się na swoich mocnych stronach, takich jak projektowanie i marketing kosmetyków, jednocześnie korzystając z wiedzy i zdolności producenta kontraktowego do produkcji wysokiej jakości produktów bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z nabyciem potrzebnych zasobów oraz błędów spowodowanych brakiem know-how.

Pytania?

W przypadku pytań, zainteresowania naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu, nawet jeśli w chwili obecnej rozważacie Państwo dopiero inwestycję we własną markę kosmetyków. Z chęcią podzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Być może na część nurtujących Państwa pytań znajdziecie odpowiedzi tutaj?

FAQ – 30 najczęściej pojawiających się do nas pytań: