JAK ZACZĄĆ WSPÓŁPRACĘ Z PRODUCENTEM KONTRAKTOWYM KOSMETYKÓW?

ZASADY I SZCZEGÓŁOWE ETAPY WSPÓŁPRACY KROK PO KROKU.

LISTA USŁUG PRODUKCJI KONTRAKTOWEJ

JAKIE ETAPY PRODUKCJI MOŻESZ U NAS ZREALIZOWAĆ?

produkcja kosmetyków na zlecenie (usługowa produkcja kosmetyków, produkcja kontraktowa kosmetyków), produkcja kosmetyków pod marką Klienta (kosmetyki pod marką własną; nie private label, nie OEM), projektowanie kosmetyków, recepturowanie kosmetyków (tworzenie składów kosmetyków, opisów i treści marketingowych), badania i testy kosmetyków, przygotowanie pełnej dokumentacji kosmetyku (dossier kosmetyku) oraz rejestracja w UE i/lub na świecie (np. FDA), produkcja kosmetyków w opakowaniach zbiorczych (“in bulk”), konfekcja mas kosmetycznych, tworzenie wizerunku i marki kosmetyku (branding), projektowanie opakowań i opisów kosmetyków, wprowadzanie kosmetyków na rynek, wsparcie marketingowe, wsparcie prawne

WYKAZ PRODUKOWANYCH PRZEZ NAS KOSMETYKÓW ZE WZGLĘDU NA ICH SKŁAD

KOSMETYKI A ICH SKŁAD

kosmetyki naturalne, kosmetyki organiczne, kosmetyki profesjonalne (do zastosowania profesjonalnego), dermokosmetyki, kosmetyki drogeryjne i perfumeryjne.

W skład naszych kosmetyków wchodzą surowce o udowodnionym, bezpiecznym wpływie na ludzki organizm.

LISTA MOŻLIWYCH DO WYPRODUKOWANIA U NAS KOSMETYKÓW ZE WZGLĘDU NA SPOSÓB DYSTRYBUCJI

W JAKI SPOSÓB BĘDZIESZ DYSTRYBUOWAŁ SWOJE KOSMETYKI?

 • kosmetyki dla sieci drogeryjnych i perfumerii
 • kosmetyki naturalne i organiczne dystrybuowane np. w sklepach ze zdrową żywnością
 • kosmetyki do sprzedaży internetowej wraz z budowaniem marki dla sklepu
 • kosmetyki do spa, kosmetyki do gabinetów kosmetycznych (o zastosowaniu profesjonalnym)
 • kosmetyki dla kosmetyczek, kosmetologów, lekarzy dermatologów i chirurgów plastycznych, ale również profilaktyka pozabiegowa dla lekarzy dentystów
 • kosmetyki do zabiegów (jonoforeza, mikrodermabrazja, mezoterapia i inne) dostosowane do parametrów wskazanych urządzeń (np. kierunek i wartość prądu)
 • dermokosmetyki i kosmetyki przeznaczone do sprzedaży aptecznej
 • kosmetyki dla firm MLM (możliwość zastosowania unikalnych technologii, surowców, swoboda budowania marży)
 • kosmetyki premium tworzone w zgodzie z już istniejącym wizerunkiem (dla modelek, aktorów, influencerów, gwiazd)
 • kosmetyki (wraz z pakietem usług: badania rynku, potencjału sprzedażowego, brandingu i opracowania strategii sprzedażowej, marketingowej oraz PR) dla inwestorów prywatnych. Na życzenie Klientów dostarczamy dane niezbędne do stworzenia kompletnego biznesplanu (np. cena jednostkowa w zależności od wielkości zamówień jednorazowych i inne) lub tworzymy kompletny plan dla biznesu. Zakres usług pozostaje do ustalenia między IOC a inwestorem.
 • kosmetyki weterynaryjne i pielęgnacyjne dla zwierząt
LISTA MOZLIWYCH DO ZLECENIA KOSMETYKÓW ZE WZGLĘDU NA ICH TYP

JAKI TYP KOSMETYKÓW MOŻESZ NAM ZLECIĆ?

Krem, serum, maska, odżywka, esencja, balsam, tonik, płyn micelarny, produkty dwufazowe, mikroemulsje, szampon, pasta do zębów, maść, kosmetyki do tatuażu, kosmetyki do pielęgnacji brody, kosmetyki z dodatkiem barwników i pigmentów (np. tint, krem BB), emulsje specjalistyczne i wiele, wiele innych kosmetyków do pielęgnacji skóry warzy, włosów i ciała.

WYKAZ REALIZOWANYCH PRODUKCJI KONTRAKTOWYCH W ZALEŻNOŚCI OD JAKOŚCI WYTWARZANYCH PRODUKTÓW

NA KTÓREJ PÓŁCE CENOWEJ CHCESZ UPLASOWAĆ WŁASNĄ MARKĘ KOSMETYKÓW?

Produkujemy kosmetyki luksusowe. Dla naszych Klientów tworzymy kosmetyczne marki premium oraz kosmetyki z tzw. “średniej półki cenowej”

Nie ma rzeczy niemożliwych – są tylko realizacje bardziej pracochłonne i trudniejsze do wykonania

Produkcja kosmetyków luksusowych i marek premium - najwyższej jakości kosmetyki pielęgnacyjne kontraktowy producent kosmetyków, kosmetyki na zlecenie ioc producent kosmetykow 358290623
Jak zacząć współpracę z producentem kontraktowym kosmetyków? 4

Angażujemy się chętnie nie tylko w duże przedsięwzięcia; z przyjemnością pomagamy nowo powstałym firmom wejść na rynek kosmetyczny z oryginalną i najlepszą z możliwych ofert. Współpracujemy także z wieloma ośrodkami naukowymi w Polsce i za granicą.
Specjalizujemy się w projektowaniu i wytwórstwie kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy, ciała i włosów.
Posiadamy własne zakłady produkcyjne i laboratoria. Nie zlecamy produkcji ani poszczególnych etapów realizacji projektów.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się tutaj.

Produkcja kosmetyków pod własną marką. Jak zacząć współpracę na zasadzie produkcji kontraktowej?

Pierwszym etapem jest zrozumienie potrzeb. Zapytamy więc o szczegóły Państwa pomysłu lub wskażemy na własny, by móc sprostać wymaganiom, jakie stawia projekt. Na tym etapie zobowiążemy się do zachowania poufności co do przekazywanych nam szczegółów (poprzez podpisanie stosownej umowy). Po uzyskaniu odpowiedzi od Państwa jesteśmy gotowi do rozpoczęcia prac w laboratorium w celu sporządzenia prototypu – próbki Państwa produktu. Koszt wykonania próbek to 500 zł i jest on odliczany od pierwszej faktury za usługę produkcji docelowej. Po wykonaniu próbki, jesteśmy gotowi by poinformować Państwa o kosztach dla produktu końcowego. Zazwyczaj przedstawiona próbka jest akceptowana przez naszych Klientów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by na tym etapie wprowadzać kolejne zmiany (bezpłatnie).

Po akceptacji ostatecznej wersji kosmetyku przedstawimy Państwu wycenę końcową. Produkt trafia do naszego laboratorium i przechodzi wstępne, niezbędne testy. Jeśli testy wypadły korzystnie, prosimy o podpisanie umowy i dopiero na tym etapie zawiązuje się formalnie współpraca. Przystępujemy do prac projektowych- projektujemy opakowanie oraz ulotkę kosmetyku (bezpłatnie). Produkt będzie gotowy w przeciągu 1-3 miesięcy, w zależności od dostępności surowców i opakowań. Gotowy kosmetyk musi spełnić wymogi prawne, wobec tego kierujemy produkt na badania końcowe, które w połączeniu z Raportem Bezpieczeństwa (który przygotowujemy bezpłatnie we własnym zakresie, w naszym zespole jest również Safety Assessor), certyfikatami oraz rejestracją w odpowiednich urzędach (również pomagamy bezpłatnie zarejestrować produkt) uprawniają do wprowadzenia kosmetyku do obrotu.

Więcej informacji znajduje się tutaj.

Produkcja kosmetyków luksusowych i marek premium - najwyższej jakości kosmetyki pielęgnacyjne kontraktowy producent kosmetyków, kosmetyki na zlecenie ioc producent kosmetykow 428491228
Jak zacząć współpracę z producentem kontraktowym kosmetyków? 5

ETAPY REALIZACJI PROJEKTU KROK PO KROKU – HARMONOGRAM PRAC WYTWARZANIA KOSMETYKU POD TWOJĄ MARKĄ

HARMONOGRAM REALIZACJI PRODUKCJI KONTRAKTOWEJ

USTALENIE POTRZEB

USŁUGA BEZPŁATNA

zapytamy o
 • Typ kosmetyku
 • Przeznaczenie kosmetyku
 • Funkcje kosmetyku
 • Preferencje co do składu
 • Preferencje co do opakowania
 • Ustalimy wstępny zakres usług oraz wielkość potencjalnego zlecenia

Nie musisz znać odpowiedzi na powyższe pytania. Możemy zasugerować konkretne rozwiązania i propozycje.

Przedstawienie wstępnej kalkulacji produkcji kosmetyku

USŁUGA BEZPŁATNA

wstępna wycena zwiera:
 • Ogólny zarys składu
 • Propozycję opakowania
 • Kalkulacja jednostkowa wytworzenia kosmetyku wraz z kształtowaniem się cen w zależności od wielkości zamówienia
 • Suma wszystkich kosztów dodatkowych (rejestracja, badania itd)
 • Oczekujemy na akceptację przedstawionej propozycji lub dodatkowe wytyczne
 • Wprowadzamy zmiany do akceptacji przez Klienta przedstawionych przez nas wstępnych warunków

Wstępna kalkulacja na tym etapie nie zawiera jeszcze informacji o końcowym składzie INCI kosmetyku

PRZYGOTOWANIE PRÓBEK

USŁUGA BEZPŁATNA, POBIERAMY ZALICZKĘ

NA TYM ETAPIE POBIERAMY ZALICZKĘ W WYSOKOŚCI 500 ZŁ NA POCZET PÓŹNIEJSZEGO Zamówienia. W ramach pobranej kwoty wykonujemy czynności:
 • Konsultujemy propozycję kosmetyku z Safety Assessorem (zapewnienie bezpieczeństwa i zgodności z obowiązującym prawem)
 • Przygotowujemy próbki laboratoryjne na podstawie ustaleń
 • Wykonujemy wstępne badania dotyczące poprawności wykonanej receptury
 • Wysyłamy próbkę do Klienta
 • Oczekujemy na opinię i dalsze wskazówki

Na życzenie Klienta przedstawiamy listę poszczególnych składników. Pracujemy do momentu akceptacji przedstawionej próbki i jej składu przez Klienta.

Badania wdrożeniowe

USŁUGA PŁATNA

na tym etapie, po uzyskaniu pozytywnych wyników badań w naszym laboratorium, zlecamy ponowne badania w zewnętrznym laboratorium akredytowanym.
 • I FAZA BADAŃ, PRZED PRODUKCJĄ KOSMETYKU (badania mikrobiologiczne, dermatologiczne, na zawartość metali ciężkich, stabilność receptury, kompatybilność masy kosmetycznej z proponowanym opakowaniem)
 • II FAZA BADAŃ, PO PRODUKCJI KOSMETYKU (badania o charakterze marketingowym oraz potwierdzające prawdziwość i skuteczność deklarowanych funkcji kosmetyku w ujęciu procentowym) badania aplikacyjno-użytkowe na ludziach (probanci).

Po uzyskaniu wyników wszystkich badań, Safety Assessor tworzy Raport Bezpieczeństwa kosmetyku oraz kompletuje Dossier Kosmetyku, który zostanie w całości przekazana Klientowi.

Otrzymana od nas dokumentacja zawiera wszystkie informacje o: dokładnym pochodzeniu i bezpieczeństwie wszystkich użytych surowców, ich stężeniu, toksykologii, dopuszczeniu do obrotu i zgodności z obowiązującym prawem, wyniki wszystkich badań (w tym dermatologicznych i dowody na skuteczność działania kosmetyku), dokumentację dotyczącą zgodności i spełnienia wymagań użytych do producji opakowań, dokładnej dacie produkcji wraz z informacją o okresie przydatności produktu, ilości wyprodukowanych partii i jej wielkości, spełnieniu wszelkich wymogów wymaganych prawem przez IOC oraz wyniki badań potwierdzających spełnienie norm sanitarnych podczas procesu produkcji, zgodności z wdrożonymi systemami i wiele innych. Komplet dokumentacji spełnia wszelkie wymogi prawne na terenie UE.

Na życzenie Klientów załączamy dokumentację dodatkową dotyczącą pochodzenia naturalnego czy organicznego.

Dokumentacja nie zawiera opisu technologii produkcji. Istnieje możliwość wykupienia technologii na własność od IOC.

produkcja kosmetyku

USŁUGA PŁATNA, ZGODNIE Z ZAAKCEPTOWANĄ WCZEŚNIEJ WYCENĄ

PO OTRZYMANIU POZYTYWNYCH WYNIKÓW BADAŃ, ZAKUPIENIU SUROWCÓW I OPAKOWAŃ ROZPOCZYNAMY PRODUKCJĘ. KLIENT INFORMOWANY JEST O PLANOWANEJ PRODUKCJI I JEJ DACIE.
 • kontrola jakości surowców i opakowań
 • produkcja masy kosmetycznej, archiwizacja masy kosmetycznej
 • kontrola jakości wytworzonej masy i badania mikrobiologiczne
 • konfekcja masy kosmetycznej w opakowania bezpośrednie (słoiczki, butelki)
 • kontrola jakości
 • konfekcja w opakowania jednostkowe
 • kontrola jakości, ponowne badania, archiwizacja próbek produktu gotowego
 • konfekcja w opakowania zbiorcze, paletyzacja
 • zamknięcie szczegółowej dokumentacji produkcyjnej i magazynowej, wysyłka towaru do Klienta. Wysyłka próbek gotowego produktu na badania aplikacyjno-użytkowe.

Archiwizowane próbki przechowujemy przez okres roku po ustaniu daty przydatności do użycia.

raport bezpieczeństwa, rejestracja kosmetyku w CPNP

USŁUGA PŁATNA

istnieje możliwość rejestracji przez nas kosmetyku w innych obszarach świata (np. fda dla usa).

Przekazanie Raportu Bezpieczeństwa wraz z Dossier Kosmetyku oraz rejestracja kosmetyku w odpowiednim dla rynku zbytu urzędzie wyczerpuje wszelkie wymagania prawne niezbędne do wprowadzenia kosmetyku na rynek

info@ioc.com.pl + 48 58 710 24 64 ul. Abrahama 1A, 80-307 Gdańsk