O co najczęściej pytają nas nasi Klienci? Pytania [FAQ] wraz z odpowiedziami na nie.

Poniżej cytujemy najczęściej zadawane nam pytania i odpowiedzi na nie.

Czy w naszej ofercie są dostępne puste opakowania kosmetyczne?

Niestety nie. Nie zajmujemy się sprzedażą samych opakowań, jednak do każdego zleconego do produkcji kosmetyku wybieramy opakowanie, które spełni wymogi naszych Klientów. Zazwyczaj przedstawiamy kilka propozycji wraz z ich ceną, proponujemy wybarwienie, nadruk, etykietę, wspólnie pracujemy nad ostatecznym wyglądem kosmetyku.

Produkcja kosmetyków luksusowych i marek premium - najwyższej jakości kosmetyki pielęgnacyjne kontraktowy producent kosmetyków, kosmetyki na zlecenie ioc producent kosmetykow 415357144Czy projektujemy opakowanie, etykietę, treści?

Tak. Jeśli Klienci sobie tego życzą, wszelkie wymienione prace wykonujemy we własnym zakresie i nie pobieramy za nie opłat dodatkowych. Jest to nasza inwestycja w sprzedaż Państwa kosmetyku. Sukces sprzedażowy produktu, który wytworzyliśmy, jest również naszym sukcesem, więc dokładamy wszelkiej staranności, by kosmetyki były jak najlepsze.

Czy posiadamy certyfikację: ISO, GMP, HACCP itp.?

Tak. Pracujemy przy zachowaniu standardów: ISO 22716, ISO 9001, GMP, GHP, HACCP. Więcej…

Czy przygotowujemy odpowiednie dokumenty  i  czy rejestrujemy produkty?

Tak. Nasi Klienci otrzymują kompletną dokumentację (Dossier Kosmetyku) wraz z potrzebnymi Certyfikatami. IOC we własnym zakresie również wykona i przedstawi Państwu Raport Bezpieczeństwa ( w naszym zespole jest Safety Assessor) oraz raporty z kompletu badań.

Istnieje również możliwość zarejestrowania Państwa produktu w bazie europejskiej (również nieodpłatnie).

Produkcja kosmetyków luksusowych i marek premium - najwyższej jakości kosmetyki pielęgnacyjne kontraktowy producent kosmetyków, kosmetyki na zlecenie ioc producent kosmetykow 402337198Kto odpowiada prawnie za produkt?

Zawsze “osoba odpowiedzialna”, czyli podmiot umieszczony na opakowaniu. Oczywiście odpowiedzialność ta może być cedowana na IOC w zakresie produkcji kosmetyku.

Jaka jest minimalna wartość  zamówienia?

Nie mamy “minimalnej wartości zamówienia” i między innymi to właśnie wyróżnia nas spośród firm konkurencyjnych. Mimo wszystko w większości przypadków, poza kosmetykami na prawdę luksusowymi, ekonomicznie opłaca się zaangażować w produkcję minimalnie około 500- 1000 sztuk.

Jaki kapitał potrzebny jest by zacząć? Próbą odpowiedzi na to pytanie jest ten artykuł. Nie ukrywamy dodatkowych kosztów, nie “trzymamy w tajemnicy” naszych cen. Jako pierwsi w Polsce zdecydowaliśmy się opublikować je w internecie. Chcemy byście czuli się Państwo bezpiecznie i dokładamy wszelkich starań, by budować transparentne i długotrwałe relacje biznesowe.

Produkcja kosmetyków luksusowych i marek premium - najwyższej jakości kosmetyki pielęgnacyjne kontraktowy producent kosmetyków, kosmetyki na zlecenie ioc producent kosmetykow 435377431Czy Klient musi lub czy może sam dostarczyć nam surowce?

Najczęściej (korzystając z efektu niskiej ceny dla skali naszych zakupów) surowce zakupujemy sami. Istnieje jednak możliwość produkcji kosmetyku przy użyciu dostarczonych nam surowców, pod warunkiem jednak, że spełniają one wymogi prawne stawiane surowcom kosmetycznym. Możemy również pomóc w rejestracji, badaniach i przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji Państwa surowca.

Czy magazynujemy produkty?

Posiadamy swoje magazyny, jednak służą one do przechowywania opakowań i surowców, z których korzystamy. Nie przechowujemy produktów gotowych. Po ukończonej produkcji, gotowe kosmetyki trafiają wprost do magazynu Klienta.

Czy zajmujemy się sprzedażą np. do aptek?

Naszą dewizą jest to, by  nigdy nie stanowić konkurencji wobec naszych Klientów, dlatego też nie wprowadziliśmy i nie wprowadzimy nigdy żadnej marki własnej. Wobec tego nie zajmujemy się sprzedażą produktów w sensie wprowadzania ich na rynek. Posiadamy jednak wiedzę wynikającą z doświadczeń naszych Klientów i z chęcią poradzimy Państwu jak naszym zdaniem najskuteczniej wypromować Państwa produkt.

Czy posiadamy produkty “dostępne od ręki”?

Produkcja kosmetyków luksusowych i marek premium - najwyższej jakości kosmetyki pielęgnacyjne kontraktowy producent kosmetyków, kosmetyki na zlecenie ioc producent kosmetykow 419054158

Tak. Jeśli “od ręki” znaczy około 4 tygodnie. Mamy własne, opracowane receptury, które możemy wdrożyć bardzo szybko pod Państwa marką. Potrzebujemy jedynie czasu na sprowadzenie opakowań i wydruk etykiet. Naszym Klientom, nawet w takim wypadku, dostarczamy produkty dopiero co wyprodukowane, nie zaś z krótkim terminem przydatności (ponieważ np. leżały na magazynie u innego producenta jakiś okres czasu). Sukcesywnie umieszczamy też gotowe propozycje w odpowiednim dziale tej strony.

Ważna uwaga: Każdy produkt, choć możemy gwarantować za to, że przeszedł z sukcesem wszystkie niezbędne badania wcześniej, będąc pod nową marką, musi zostać poddany kompletowi badań na nowo. Trwa to około 3 miesiące, jednak możemy udostępnić gotowy kosmetyk Klientom B2B, by w Ich magazynie oczekiwał na ukończenie badań.

Czy zajmiemy się samą konfekcją (masy kosmetycznej)?

Tak. Możemy dla Państwa również konfekcjonować dostarczoną nam masę kosmetyczną lub odwrotnie – wydać kosmetyk w opakowaniu zbiorczym “in bulk”.

Czy można otrzymać próbki gotowych produktów?

W związku z tym, że zobowiązujemy się wobec naszych Klientów zachować poufność, nie wolno nam pokazywać produktów, które wytworzyliśmy. Dysponujemy produktami “pozbawionymi logotypów”, które wskazywałyby na naszych Klientów. Z chęcią zaprezentujemy je na spotkaniu.

Produkcja kosmetyków luksusowych i marek premium - najwyższej jakości kosmetyki pielęgnacyjne kontraktowy producent kosmetyków, kosmetyki na zlecenie ioc producent kosmetykow 258045296Co (poza kremami, balsamami, serami, maseczkami itd) możemy wytworzyć?

Poza typowymi kosmetykami pielęgnacyjnymi, przede wszystkim suplementy diety. Dodatkowo np. pasty do zębów, mydła, odżywki do rzęs, płyny do kąpieli, kosmetyki w saszetkach, kosmetyki do pielęgnacji domu, kosmetyki do pielęgnacji brody, włosów, ampułki, maści, kosmetyki do pielęgnacji tatuażu, kosmetyki profesjonalne “gabinetowe” (do gabinetów kosmetycznych, spa itd), kosmetyki hotelowe, szminki, błyszczyki (poza produktami tego typu w sztyfcie), dezodoranty (wyłączając opakowania pod ciśnieniem, aerozole; opakowanie w formie sprayu- tak), kosmetyki przeciw komarom i kleszczom, fluidy, kremy korygujące (BB,CC,DD..), kosmetyki typów: “green”, eko, naturalne, bez konserwantów, kosmetyki innowacyjne, kosmetyki profesjonalne, nietypowo zapakowane i wiele, wiele innych. Prosimy zapytać, czy jesteśmy w stanie wytworzyć produkt, który Państwa interesuje. Z chęcią odpowiemy.

Na chwilę obecną nie mamy możliwości wyprodukować np.: cieni do powiek, pudrów sypkich, szminek w sztyfcie (tzw. kosmetyki kolorowej).

Czy produkcję może zlecić osoba fizyczna?

Zlecić samą produkcję- tak. Czy IOC może wystawić dokument sprzedażowy?- nie, nie prowadzimy handlu detalicznego. W związku z tym, na dalszym etapie, przed otrzymaniem od nas kosmetyku będzie potrzeba założenia choćby działalności gospodarczej. Możemy jednak podjąć już działania i rozmowy wcześniej.

Czy wykonujemy badania kliniczne?

Nie. Nie wykonujemy takich badań we własnym zakresie. Współpracujemy z ośrodkami, które mogą takie badania wykonać i z chęcią podejmiemy się realizacji całego projektu, włączając w to badania kliniczne, których wykonanie jednak zlecimy zaufanym partnerom.

Czy produkujemy na zlecenie kosmetyki dla zwierząt?

Tak. Zapraszamy!

Czy IOC to producent kosmetyków naturalnych?

Nie zawężamy produkcji jedynie do tego sektora, ale jest to nasz ulubiony dział. IOC posiada technologów specjalizujących się w projektowaniu różnych kosmetyków. W naszym zespole jest również technolog specjalizujący się w tworzeniu kosmetyków naturalnych i ekologicznych oraz kosmetyków dla wegan, który spełni wymagania najbardziej restrykcyjnych pod tym względem Klientów.

Od ponad dwóch lat zwracamy uwagę na problem konieczności przeciwdziałania zagrożeniom dla skóry wynikającym z zanieczyszczenia środowiska – trend “Anti- pollution”. Zwracamy także uwagę na problemy ochrony skóry w zakresie szerszym niż filtrowanie promieniowania UVA/UVB czyli promieniowania w zakresie podczerwieni (Infra Ageing, IR). Opracowaliśmy dla naszych Klientów naturalne kosmetyki pomagające chronić skórę w tym zakresie. Więcej…

Czy współpracujemy jako partner w projektach dofinansowanych przez Unię Europejską?

Tak. Mamy sporo innowacyjnych pomysłów, doświadczenie, odpowiednio wykwalifikowaną kadrę, własny sprzęt laboratoryjny oraz innowacyjną linię produkcyjną. Jak najbardziej jesteśmy odpowiednim partnerem w zakresie produkcji innowacyjnych kosmetyków.

Czy realizujemy projekty bazujące na odkryciach, patentach?

Tak. To w tym zakresie jest największa siła naszego przedsiębiorstwa- wiedza, doświadczenie, innowacja, myśl naukowa. Realizujemy produkcje suplementów diety i kosmetyków bazujących na patentowanych odkryciach naukowych zarówno polskich, jak i zagranicznych. Ocenili nasze kompetencje i zaufali nam naukowcy z najlepszych uczelni na świecie!

Posiadam kapitał i doświadzcenie biznesowe, jednak nie dysponuję doświadczeniem w branży kosmetycznej. W jakim zakresie możecie pomóc?

Krótko – w całym pozostałym zakresie.

Przede wszystkim przedstawimy wiele pomysłów na nową markę. To Pani/Pan zdecyduje (na podstawie przedstawionych danych), w który z pomysłów zainwestować. Nasze pomysły nie są kolejnymi kosmetykami (czy suplementami diety), których innowacja polega na zaproponowaniu ciekawych substancji aktywnych. Oferujemy wiele więcej – kompletne modele biznesowe i prawdziwie innowacyjne rozwiązania dotyczące na przykład technologii wytwarzania kosmetyku. Jesteśmy w stanie zaproponować również kosmetyki oparte na surowcach, które nie występują jeszcze na światowym rynku, co wiąże się z koniecznością wprowadzenia (prawnego) ich na rynek globalnie- to nie jest dla nas problemem. Sami przeprowadzimy całą ich rejestrację i ochronę dla Państwa. Daje to niesamowitą przewagę oraz pewną dowolność w kształtowaniu ceny detalicznej (niepowtarzalność, brak odpowiedników) oraz podstawę do zbudowania silnej marki na lata.

info@ioc.com.pl + 48 58 710 24 64 ul. Abrahama 1A, 80-307 Gdańsk