Koszt wprowadzenia kosmetyku na rynek. Produkcja kosmetyków na zlecenie – pod własną marką. Ile to kosztuje? Jakie można osiągnąć zyski?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto zainwestować w produkcję kosmetyków pod własną marką, jaki kapitał minimalny jest do tego potrzebny, ile na tym można zarobić? – ten artykuł jest dla Ciebie.

Poniżej przedstawimy odpowiedzi na powyższe pytania, które dotyczą realizacji tego pomysłu u nas.

 

Minimalny kapitał

Nie stosujemy zasady wymogu od Klienta minimalnej wielkości zleconej nam produkcji. Liczymy na to, że w przypadku sukcesu, pozostaniecie Państwo z nami i to pokazuje nam nasze doświadczenie. Pierwsza produkcja jest mniej dochodowa, zarówno dla Państwa, jak i dla nas. Od czegoś jednak należy zacząć.

Jedynym wymogiem, który determinuje minimalną ilość wyprodukowanego kremu, balsamu, czy innego kosmetyku naturalnego czy profesjonalnego (skierowanego np. do gabinetów kosmetycznych), jest konieczność przeprowadzenia badań wymaganych prawnie, by wprowadzić kosmetyk na rynek zgodnie z obowiązującymi w Polsce i Unii Europejskiej wymogami. Ilość kosmetyku, który powinien być przekazany laboratoriom to mniej więcej (w zależności od pojemności jednostkowej) około 50 sztuk i to należy uwzględnić już na początku.

Cena jednostkowa kosmetyku zależy nie tylko od jego składu i kosztu opakowania jednostkowego, ale przede wszystkim od ilości zakupionych surowców niezbędnych do jego wytworzenia czy właśnie opakowań jednego typu. Stąd prawidłowość – im większa ilość wyprodukowanych kosmetyków (przy jednym procesie produkcyjnym), tym niższa cena jednostkowa kosmetyku. Oczywiście możemy wyprodukować nawet 51 sztuk, natomiast wątpliwym jest, by taka ilość i wygenerowany koszt tak małej ilości kosmetyku pozwoliły osiągnąć zysk.

Doświadczenie pokazuje, że nasi klienci osiągają zadawalające zyski przy zamówieniu minimalnym 500 sztuk kosmetyku pod własna marką. Koszt takiej inwestycji (w zależności od składu i opakowania) można oszacować na około 10-20 tysięcy PLN (uwzględniono wszystkie koszty dodatkowe np. badania, nie tylko cenę jednostkową kosmetyku).

 

Możliwe do osiągnięcia zyski

Potencjalne zyski oczywiście zależą od wielkości inwestycji, natomiast rozważając tę minimalną: 100% zainwestowanego kapitału  i więcej.

Wszystko zależy od pomysłu oraz jego realizacji, a także od zdolności sprzedażowych naszych Klientów.

Zachęcamy więc do kontaktu z nami.

SIEDZIBA ZARZĄDU,
BIURO OBSŁUGI KLIENTÓW
+48 58 710 24 64
info@ioc.com.pl

 

info@ioc.com.pl + 48 58 710 24 64 ul. Abrahama 1A, 80-307 Gdańsk